Rzucił zza połowy boiska. Sceny w NBA [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / oficjalny profil NBA / Jamal Murray zza połowy boiska
Twitter / oficjalny profil NBA / Jamal Murray zza połowy boiska

Jamal Murray wykonał jeden z najbardziej spektakularnych rzutów w play-off NBA. Jeden z liderów Denver Nuggets przechwycił piłkę na swojej połowie i po prostu puścił ją w kierunku kosza. Potem była już tylko zabawa.

Po dwóch porażkach we własnej hali gracze Denver Nuggets - obrońcy mistrzowskiego tytułu - ruszyli do Minneapolis na starcia z Timberwolves mocno zmotywowani.

I zdołali osiągnąć swój cel - po dwóch porażkach w Denver udało im się odrobić straty w delegacji i doprowadzić do remisu 2:2 w serii toczonej do czterech zwycięstw.

W nocy z niedzieli na poniedziałek Nuggets wygrali 115:107, a Jamal Murray popisał się nieprawdopodobnym trafieniem. Wszystko działo się pod koniec pierwszej połowy.

Ekipa z Kolorado wyprowadziła skuteczną kontrę, a do końca pozostawało 1,6 sekundy. Gospodarze chcieli szybko wznowić grę, ale piłkę przejął na własnej połowie Murray. Ten złapał ją, zrobił krok i rzucił. Piłka poleciała idealnie.

Reakcja kolegów z drużyny? Bezcenna. Zabawa trwała pewnie aż do zejścia do szatni.

Murray spotkanie zakończył ostatecznie z dorobkiem 19 punktów. Wykorzystał osiem z 17 rzutów z pola. Dodał do tego osiem asyst, pięć zbiórek i dwa przechwyty.

Teraz rywalizacja wraca do Denver. Piąty mecz odbędzie się w nocy z wtorku na środę o godz. 4:30 polskiego czasu.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty