Wpadka Interu, odrodzenie Lazio. Juventus zaciera ręce

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / LUCA ZENNARO / Na zdjęciu: Marko Arnautović strzelił gola dla Interu, ale po chwili odpowiedział Radu Dragusin

To jest kolejka niespodzianek. Najpierw punkty straciło Napoli, a w piątkowy wieczór potknął się również Inter. Lider Serie A tylko zremisował z dużo niżej notowaną Genoą 1:1. Z kolei dwa gole w dwie minuty pozwoliły odrodzić się ekipie Lazio.

Zdecydowanie 18. seria gier w Serie A nie należy do faworytów. Napoli po słabej grze tylko zremisowało z Monzą, a Inter wcale nie zaprezentował się lepiej w starciu z Genoą.

To było przeciętne spotkanie, by nie powiedzieć słabe. Goście przeważali, ale długo nie potrafili tego udokumentować. Udało się w 42. minucie, gdy do siatki trafił Marko Arnautović, dobijając piłkę do pustej bramki z najbliższej odległości.

Ekipa z Mediolanu nie utrzymała jednak tego prowadzenia nawet do przerwy.  Sędzia doliczył aż dziewięć minut i w siódmej po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do remisu doprowadził Radu Dragusin. Okazało się, że to by było na tyle.

Najbardziej z takiego wyniku cieszą się w Turynie. Juventus może zmniejszyć stratę do Interu do dwóch punktów.

Na sporą niespodziankę, o ile nie sensację zanosiło się w Rzymie, gdzie Lazio rywalizowało z Frosinone. Goście wyszli na niespodziewane prowadzenie, na trybuny wkradła się nerwowość, ale Lazio zareagowało wybornie. W dwie minuty rzymianie strzelili dwa gole i odwrócili spotkanie o 180 stopni.

W końcówce wynik ustalił Gil Patric i ostatecznie gospodarze odnieśli w miarę przekonujące zwycięstwo, co pozwoliło doskoczyć do strefy europejskich pucharów.

Genoa CFC - Inter 1:1 (1:1)

0:1 Marko Arnautović 42' 1:1 Radu Dragusin 45+7'

Lazio - Frosinone Calcio 3:1 (0:0)

0:1 Matias Soule 58' 1:1 Taty Castellanos 70' 2:1 Gustav Isaksen 72' 3:1 Gil Patric 84'

20 US Salernitana 1919 38 2 11 25 32:81 17

CZYTAJ TAKŻE: Piłkarz Korony chce zostać "psem". Nie jest zadowolony z pozycji w zespole Jerzy Dudek o problemach kadry. "Liderzy są już zmęczeni, na skraju wypalenia"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty