Fiorentina w grze o puchary. Polacy wylądowali w strefie spadkowej Serie A

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI  / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina
PAP/EPA / CLAUDIO GIOVANNINI / Na zdjęciu: piłkarze ACF Fiorentina

Fiorentina ma wciąż otwarte dwie drogi do europejskich pucharów - przez Serie A oraz Ligę Konferencji Europy. Z kolei Empoli FC zaliczyło powrót do strefy spadkowej na dwie kolejki przed końcem rozgrywek.

AC Monza podniosła Fiorentinie poziom trudności meczu golem na 1:0 w 9. minucie meczu. Zrobiło się ciekawie za sprawą strzału Milana Djuricia, który w swoim stylu wykorzystał atut wzrostu. Mierzący 199 centymetrów napastnik zawiesił się na plecach Lucasa Martineza Quarty i pokonał strzałem głową Pietro Terracciano. Asystował mu z prawego skrzydła Dany Mota.

Fiorentina wykorzystała pozostałą część meczu na odwrócenie wyniku. W 32. minucie Nicolas Gonzalez urwał się obrońcom przeciwnika i główkował przy dalszym słupku w bramce Monzy. Asystował Antonin Barak i ten sam zawodnik wykonał ostatnie podanie przy golu na 2:1 Arthura Melo w 78. minucie. Były pomocnik FC Barcelony oraz Juventusu pokonał Michele Di Gregorio precyzyjnym kopnięciem zza pola karnego.

Także w poniedziałek doszło do spotkania klubów z dolnej połowy tabeli ligi włoskiej. Udinese Calcio, pod wodzą Fabio Cannavaro, odniosło ważne zwycięstwo 2:0 z US Lecce na Stadio Via del Mare. W 36. minucie Lorenzo Lucca otworzył wynik precyzyjnym strzałem głową po wrzutce Martina Pareyo. Udinese dorzuciło drugiego gola uderzeniem Lazara Samardzicia w 85. minucie.

Dzięki kompletowi punktów Udinese opuściło strefę spadkową na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek. W zamian na miejsce oznaczające degradację osunęło się Empoli FC, którego zawodnikami są Bartosz Bereszyński, Sebastian Walukiewicz oraz Szymon Żurkowski. Na dole tabeli jest ciasno, ponieważ 14. w stawce Hellas Werona i 18. Empoli dzielą tylko dwa punkty. Mocno zagrożone degradacją do Serie B są, poza wspomnianymi już klubami, Cagliari Calcio, Frosinone Calcio i US Sassuolo.

36. kolejka Serie A:

ACF Fiorentina - AC Monza 2:1 (0:1) 0:1 - Milan Djurić 9' 1:1 - Nicolas Gonzalez 32' 2:1 - Arthur Melo 78'

US Lecce - Udinese Calcio 0:2 (0:1) 0:1 - Lorenzo Lucca 32' 0:2 - Lazar Samardzić 85'