Remes Puchar Polski: Widzew, Zagłębie i Korona już za burtą

Zdjęcie okładkowe artykułu:

W meczach 1/16 finału Remes Pucharu Polski nie obyło się bez niespodzianek. Zdecydowanie za największą należy uznać wysoką porażkę Kolportera Korony Kielce z Kmitą Zabierzów. Ponadto Stal Sanok nieoczekiwanie wyeliminował drużynę łódzkiego Widzewa, a Promień Opalenica pokonał Zagłębie Sosnowiec. Bardzo pewnie do 1/8 awansowały ekipy Lecha Poznań i Wisły Kraków, a popis gry dało Zagłębie Lubin.

W tym artykule dowiesz się o:

Kmita już do przerwy prowadziła z Koroną 2:0, po bramkach Ciosa i Wasilewskiego. Po zmianie stron gospodarze zdołali dołożyć jeszcze jedną bramkę, bowiem w końcówce starcia wspomniany już Cios zdołał wykorzystać rzut karny.

Nie zawiedli Niebiescy. Ruch Chorzów, bo o nim mowa zgodnie z planem ograł na wyjeździe 2:0 Wartę Poznań. Goście losy rywalizacji rozstrzygnęli na swoją korzyść w drugiej połowie. Na listę strzelców wpisali się: Ćwielong oraz Marcin Zając.

Do sensacji doszło w starciu Promienia Opalenica z Zagłębiem Sosnowiec. Do prawie samego końca regulaminowego czasu gry kibice nie widzieli żadnej bramki. Kiedy już zanosiło się na dogrywkę, wówczas zwycięskiego gola dla miejscowych zdobył Rewers.

Motor Lublin uległ ŁKS Łódź. Goście nie zawiedli i dzięki trafieniom Biskupa i Mowlika wywalczyli awans do 1/8 finału Remes Pucharu Polski.

Rozczarował Widzew. Stal Sanok nieoczekiwanie wyeliminował ekipą z Łodzi, a cenny awans zawdzięcza Borowczykowi, który w samej końcówce pierwszej odsłony rozstrzygnął losy pojedynku na korzyść gospodarzy.

Lech Poznań po bardzo dobrym meczu wygrał z Piastem Gliwice. Kolejorz zaaplikował swojemu przeciwnikowi aż cztery bramki, a nie stracił żadnej. Dwie z nich zdobył Rengifo, a po jednej dołożyli Rafał Murawski oraz Stilić.

Dopiero w drugiej połowie losy pojedynku z drużyną rezerw Lechii Gdańsk rozstrzygnęła na swoją korzyść Wisła Kraków. Biała Gwiazda zawdzięcza zwycięstwo dwóm golom Pawła Brożka i jednemu Tomasa Jirsaka.