Środkowa odchodzi z BKS-u. Ma już nowy klub

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Justyna Serafin
WP SportoweFakty / Justyna Serafin

Paulina Majkowska po znakomitym sezonie w barwach BKS-u BOSTIK ZGO Bielsko-Biała zdecydowała się na nową przygodę w karierze. Środkowa została ogłoszona jako zawodniczka jednego z klubów ligi francuskiej.

BKS BOSTIK ZGO Bielsko-Biała ma za sobą bardzo udany sezon. Zawodniczki Bartłomiej Piekarczyk wywalczyły Tauron Puchar Polski, zdobywając pierwsze trofeum od 14 lat. Rywalizację o mistrzostwo kraju zakończyły z kolei z brązowym medalem. Na ligowe podium czekały natomiast rok krócej niż w przypadku triumfu w pucharze.

Bardzo ważnym ogniwem zespołu była Paulina Majkowska. Środkowa prezentowała się w poprzednich miesiącach z bardzo dobrej strony i miała swój wkład w wywalczeniu wymienionych sukcesów. Od pewnego czasu mówiło się jednak o tym, że może zakończyć 2-letnią przygodę z BKS-em. Doniesienia te zostały potwierdzone we wtorkowy wieczór.

Majkowska została oficjalnie przedstawiona jako nowa zawodniczka Beziers Angels. Francuski klub szuka wzmocnień po nieudanym sezonie, w którym przegrał finał Superpucharu Francji i odpadł w ćwierćfinale rywalizacji o mistrzostwo kraju. Dodatkowo musiał przełknąć gorycz porażki w 1/4 finału Pucharu CEV, gdzie musiał uznać wyższość Grot Budowlanych Łódź.

Nasza środkowa po raz pierwszy w karierze obrała tym samym zagraniczny kierunek. W rozmowie z oficjalną stroną klubu z Beziers nie kryła podekscytowania z czekających ją wyzwań. - Podpisałam kontrakt z Beziers Volley, aby osiągnąć wyznaczone cele i zbudować zespół, który będzie ciężko pracował i doskonale się dogadywał. Grałam przeciwko Beziers Angels w Pucharze Challenge, kiedy reprezentowałam jeszcze barwy Legionovii Legionowo (sezon 2020/2021 – red.) - stwierdziła.

- Chęć pozyskania mnie do klubu zrobiła na mnie ogromne wrażenie. Kiedy otrzymałam ofertę, odpowiedział "tak" bez wahania. Nie mogę się doczekać, aż zagram swój pierwszy mecz i zobaczę w hali wszystkich kibiców - dodała Majkowska.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty