Mecz Świątek nagle przerwany. Taki był powód

Iga Świątek gładko zwyciężyła Sarę Sorribes. Mecz trwał bardzo krótko i co ciekawe już po pierwszej akcji został przerwany. Interweniować musiał włoski sędzia Alessandro Germani.

Rafał Smoliński
Iga Świątek Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Iga Świątek
To była szybka robota. Iga Świątek w zaledwie 67 minut rozgromiła Hiszpankę Sarę Sorribes 6:1, 6:0. Dzięki temu nasza tenisistka pewnie zameldowała się w ćwierćfinale zawodów WTA 1000 na mączce w Madrycie (więcej tutaj).

Jeszcze mecz się na dobre nie rozpoczął, a już został przerwany. Powód był dosyć nietypowy. Tenisistkom przeszkadzał w grze jeden z ekranów reklamowych, które znajdują się na Manolo Santana Stadium.

Wobec powyższego mecz został przerwany już po pierwszym punkcie. A był nim... podwójny błąd serwisowy Świątek. Jak się później okazało, było to jedyne takie zagranie Polki w całym spotkaniu.

Sędzia Alessandro Germani zdecydował się natychmiast przerwać mecz. Włoski arbiter poprosił organizatorów o wyłączenie telebimu. Dopiero gdy to uczyniono, pojedynek został wznowiony.

Co ciekawe, Świątek przegrała pierwszego gema, ale jej odpowiedź była znakomita. Polka wygrała 12 kolejnych gemów i po raz czwarty z rzędu pokonała Sorribes bez straty seta w kobiecym tourze.

Dzięki zwycięstwu Świątek awansowała do ćwierćfinału turnieju Mutua Madrid Open 2024. Już we wtorek spotka się z Brazylijką Beatriz Haddad Maią (więcej tutaj).

Czy Iga Świątek wygra turniej w Madrycie?