Świetne otwarcie Zielińskiego i Nysa w Madrycie

Jan Zieliński i Hugo Nys udanie zainaugurowali rywalizację w turnieju ATP 1000 w Madrycie. Polak i Monakijczyk w niespełna godzinę odprawili ukraińsko-australijski duet Denis Mołczanow/John-Patrick Smith.

Seweryn Czernek
Jan Zieliński i Hugo Nys Getty Images / Alex Pantling/Getty Images / Na zdjęciu: Jan Zieliński i Hugo Nys
Jedynym singlistą w turnieju ATP 1000 w Madrycie był Hubert Hurkacz. Polak zakończył zmagania na czwartej rundzie, przegrywając w dwóch setach z Taylorem Fritzem. Amerykanin we wtorek miał się również spotkać z innym naszym zawodnikiem.

Mowa o Janie Zielińskim. Nasz deblista, który tradycyjnie stworzył duet z Hugo Nysem, w meczu otwarcia rywalizacji deblowej miał zmierzyć się z Fritzem i jego rodakiem Benem Sheltonem. Amerykanie postanowili jednak wycofać się z turnieju.

Ich miejsce w drabince zajął ukraińsko-australijski debel Denis Mołczanow/John-Patrick Smith. Mecz otwarcia rozpoczął się od serii pewnie utrzymanych podań. Przełom nastąpił już jednak w czwartym gemie. Rozstawieni z "siódemką" Polak i Monakijczyk zanotowali w nim szybkie przełamanie, wychodząc na 3:1.

Choć rywale po chwili mieli szansę na odrobienie strat, prowadzący nie dali się przełamać i odskoczyli na trzy gemy. W szóstym gemie dwie kolejne okazje zmarnował z kolei "polski" duet. Sytuacja powtórzyła się w kolejnym gemie serwisowym Ukraińca i Australijczyka, gdzie prowadzący zmarnowali dwa kolejne break pointy. Po chwili Zieliński i Nys dopięli swego, pewnie broniąc serwis i wygrywając seta 6:3.

Drugi set rozstrzygnął się w bardzo podobnych okolicznościach. Tym razem Polak i Monakijczyk zanotowali przełamanie w trzecim gemie, a w kolejnych odsłonach utrzymywali wypracowaną przewagę. Dość stwierdzić, że pary serwujące pozwalały odbierającym rywalom wygrywać jedynie po jednym punkcie.

Zieliński i Nys zamknęli spotkanie utrzymanym na czysto serwisem i zwycięstwem 6:4. Dzięki temu grająca z "siódemką" para zameldowała się w drugiej rundzie. Tam Polak i Monakijczyk zmierzą się z parą rozstawioną z numerem 14., czyli Brytyjczykiem Lloydem Glasspoolem i Holendrem Jeanem-Julienem Rojerem.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro
wtorek, 30 kwietnia

I runda gry podwójnej

Jan Zieliński (Polska, 7) / Hugo Nys (Monako, 7) - Denis Mołczanow (Ukraina) / John-Patrick Smith (USA) 6:3, 6:4