Piast Gliwice zdobywcą futsalowego Pucharu Polski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Bartosz Barański / Piast Gliwice po raz pierwszy w historii zdobył Puchar Polski

Nie było sensacyjnego zwrotu akcji. Piast Gliwice nie roztrwonił zaliczki z pierwszego finałowego meczu Pucharu Polski. Drużyna Orlando Duarte przegrała z GI Malepszy Arth Soft Leszno 1:2 i po raz pierwszy w historii sięgnęła po trofeum.

Dla drużyn Piasta Gliwice i GI Malepszy Arth Soft Leszno gra w finale Pucharu Polski były pierwszymi w historii.

Zwycięzca mógł być tylko jeden. Po wtorkowym pierwszym meczu w Lesznie wiedzieliśmy dużo więcej. Faworyt z Gliwic pokazał siłę w ofensywie i problemy z gospodarzami miał jedynie w premierowej odsłonie.

W 2. połowie dominacja gości nie podlegała dyskusji i drużyna Orlando Duarte mogła się cieszyć z wygranej 6:2.

W rewanżu leszczynianie stanęli przed arcytrudnym zadaniem. Goście swoją sytuację skomplikowali już w 20. sekundzie, kiedy Piast zdobył gola. Gospodarze prowadzenie utrzymali do przerwy.

W 2. części miejscowi długo nie pozwalali rywalom na wiele. W końcówce goście zdobyli dwie bramki i ostatecznie zwyciężyli 2:1. Triumf im jednak nic nie dał. Piast Gliwice po raz pierwszy w historii mógł wznieść futsalowy Puchar Polski.

Piast Gliwice - GI Malepszy Arth Soft Leszno 1:2 (1:0) Edgar Varela 1' - Wiaczeslaw Kozhemjaka 34', Jakub Molicki 35'

W pierwszym meczu: 6:2.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Piast Gliwice zostanie mistrzem Polski?