Koszmarny nokaut na Polaku w UFC

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Diego Ferreira rozbił Mateusza Rębeckiego w UFC
Twitter / / Diego Ferreira rozbił Mateusza Rębeckiego w UFC

Mateusz Rębecki (19-2) doznał pierwszej i bardzo dotkliwej porażki w UFC. "Rebeasti" podczas gali w St. Louis musiał uznać wyższość Diego Ferreiry (19-5). Brazylijczyk zafundował Polakowi festiwal bólu.

W tym artykule dowiesz się o:

Rębecki był zdecydowanym faworytem bukmacherów w konfrontacji z Ferreirą, a wygrana miała otworzyć mu drzwi do awansu do czołowej "15" kategorii lekkiej w UFC. Szczecinianin wcześniej w dobrym stylu wygrał trzy pojedynki w szeregach największej organizacji MMA na świecie.

Były mistrz FEN mocno rozpoczął starcie. "Reabeasti" wywierał presję od pierwszych sekund, trafiał w stójce, a pod koniec 1. rundy posłał rywala na deski. Przeciwnika nie udało się jednak skończyć w parterze, a Polak do narożnika schodził na przerwę wyraźnie zmęczony.

Jeszcze w połowie drugiej rundy wydawało się, że Rębecki ma pojedynek pod kontrolą. Mocne tempo narzucone w pierwszych pięciu minutach starcia dało jednak o sobie znać i Diego Ferreira coraz częściej trafiał podopiecznego trenera Piotra Bagińskieogo. Na twarz Rębeckiego pojawiły się rozcięcia.

Trzecia runda to już pełna dominacja Brazylijczyka. Kiedy Polak walczył o przetrwanie, 39-latek napierał i w parterze bezlitośnie rozbijał Rębeckiego. Na 9 sekund przed końcem pojedynku sędzia zdecydował się przerwać walkę.

Mateusz Rębecki sensacyjnie przegrał z Diego Ferreirą w czwartym występie dla UFC. Jego świetna seria 16. zwycięstw z rzędu została przerwana.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty