Premier League: Everton postawił się Tottenhamowi Hotspur

Zdjęcie okładkowe artykułu: Newspix / Gary Oakley / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur
Newspix / Gary Oakley / Na zdjęciu: piłkarze Tottenhamu Hotspur

W meczu 23. kolejki Premier League 2023/2024, zespół Tottenhamu Hotspur tylko zremisował na wyjeździe z Evertonem (2:2), tracąc bramkę w doliczonym czasie gry.

W tym artykule dowiesz się o:

Tottenham przystępował do sobotniej rywalizacji na Goodison Park w Liverpoolu w roli faworyta i szybko wyszedł na prowadzenie. W 4. minucie Destiny Udogie zagrał futbolówkę spod linii końcowej na szósty metr od bramki gospodarzy, a Richarlison ładnie uderzył z pierwszej piłki i pokonał Jordana Pickforda.

Taki obrót spraw podrażnił podopiecznych Sean'a Dyche'a, którzy po upływie pół godziny gry doprowadzili do remisu. Miejscowa ekipa wykonywała rzut rożny, James Tarkowski podał piłkę do Jack'a Harrisona, a ten z bliska wpakował ją do siatki.

Tego dnia Richarlison, były zawodnik The Toffees spisywał się jak z nut, i w 41. minucie po asyście Jamesa Maddisona technicznie przymierzył z linii pola karnego, kompletując dublet w tym starciu.

Po zmianie stron Tottenham Hotspur starał się kontrolować boiskowe wydarzenia, ale już nie atakował tak zaciekle jak w pierwszej połowie batalii. Ten minimalizm zemścił się na przyjezdnych w doliczonym czasie gry. Wówczas po dośrodkowaniu z rzutu wolnego gola na wagę remisu strzelił Jarrad Branthwaite.

Premier League, 23. kolejka:

Everton - Tottenham Hotspur 2:2 (1:2) 0:1 - Richarlison 4' 1:1 - Jack Harrison 30' 1:2 - Richarlison 41' 2:2 - Jarrad Branthwaite 90+4'