Bayer Leverkusen się nie zatrzymuje. To już ostatnia prosta

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Christopher Neundorf / Na zdjęciu: Bayer Leverkusen jest już bardzo blisko przejścia przez cały sezon bez ani jednej porażki

W przedostatniej kolejce Bundesligi Bayer Leverkusen bez problemów pokonał grający w osłabieniu VfL Bochum 5:0. Zespół Xabiego Alonso jest już jedynie jeden krok od spektakularnego osiągnięcia.

Jednak w porównaniu do wielu meczów w tym sezonie, tym razem Bayer Leverkusen nie zafundował swoim kibicom emocjonującej końcówki. Nie było gonienia wyniku i zwycięskiego gola w doliczonym czasie.

Bayer zabrał się do pracy znacznie wcześniej, choć z drugiej strony najpierw skorzystał z uprzejmości gospodarzy. Bo to rywal wyciągnął pomocną dłoń - w 15. minucie bezmyślnie zachował się Felix Passlack, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Nathana Tellę. Sędzia nie miał wątpliwości i ukarał zawodnika VfL bezpośrednią czerwoną kartką.

Bayer miał sporą przewagę, choć długo nie potrafił złamać defensywy rywala. To udało się tuż przed przerwą. Pierwszy celny strzał gości od razu zakończył się golem, a z 13 trafienia w sezonie cieszył się Patrik Schick. I to wcale nie był koniec, bo w doliczonym czasie arbiter podyktował rzut karny dla Bayeru, który wykorzystał Victor Boniface.

Pełna kontrola. Będący tuż nad strefą spadkową VfL Bochum nie mógł nic zrobić. Pewnie nawet grając w jedenastu gospodarze mieliby problemy, a jeśli przez ponad 80 minut musieli radzić sobie o jednego zawodnika mniej, to ich szanse zmalały w zasadzie do zera.

Bayer miał kolejne sytuacje i trzy z nich udało się wykorzystać. Najpierw Amine Adli trafił po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, następnie sprytnym strzałem z szesnastu metrów popisał się Josip Stanisić, a wynik ustalił w doliczonym czasie Alejandro Grimaldo po popisowo wyprowadzonej kontrze. Bayer nie miał litości.

Za nami już 33 kolejki. Bilans Bayeru to 27 zwycięstw i 6 remisów. Do postawienia został ostatni krok. A w całym sezonie był to już 50. mecz bez przegranej.

VfL Bochum - Bayer 04 Leverkusen 0:5 (0:2)

0:1 Patrik Schick 41' 0:2 Victor Boniface (k.) 45+2' 0:3 Amine Adli 76' 0:4 Josip Stanisić 86' 0:5 Alejandro Grimaldo 90+3'