Lewandowski opuszcza boisko. Kamery wszystko nagrały

Zdjęcie okładkowe artykułu: YouTube / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski opuszcza boisko
YouTube / Canal+ Sport / Na zdjęciu: Robert Lewandowski opuszcza boisko

Robert Lewandowski nie zdobył bramki w poniedziałkowym meczu z Realem Sociedad w ramach 35. kolejki La Ligi. Xavi ściągnął go z boiska w drugiej połowie, a hiszpańskie media szybko dostrzegły, że Polak nie był z tego powodu zadowolony.

W tym artykule dowiesz się o:

W poniedziałkowy wieczór bramki dla FC Barcelony zdobyli Lamine Yamal i Raphinha, dzięki czemu gospodarze pokonali Real Sociedad 2:0. Robert Lewandowski miał spory udział przy pierwszym trafieniu. Sam zaś nie zdołał strzelić gola.

W 76. minucie Xavi zdecydował się na zmianę. W miejsce kapitana reprezentacji Polski wprowadził Ferrana Torresa. Opuszczając boisko, "Lewy" wyraźnie nie był zadowolony (zobacz wideo poniżej). Dostrzegły to także hiszpańskie media.

Dziennik "Sport" pisze wprost o "gniewie Lewandowskiego". Z kolei "Mundo Deportivo" stwierdziło, że 35-letni napastnik opuścił boisko "z nieprzyjazną miną".

- Robert wykonał bardzo dobrą robotę i rozumiem złość. Ja też nie lubiłem, gdy mnie zmieniano - powiedział po meczu Xavi. Trener Blaugrany wytłumaczył, że dokonał zmiany ze względów taktycznych (więcej tutaj).

Niezadowolenie Lewandowskiego wynikało także z faktu, że ciągle ma szansę na koronę króla strzelców. Na jego koncie jest obecnie 17 bramek. Prowadzący w klasyfikacji Artem Dowbyk z Girony zdobył 20 goli.

Jak jednak zauważył Xavi, w czwartek i niedzielę Barcelonę czekają kolejne mecze, co może być sporym obciążeniem. Z tego względu warto dokonywać zmian w zespole.

W ramach 36. kolejki La Ligi FC Barcelona zmierzy się na wyjeździe z Almerią. Początek czwartkowego spotkania (16 maja) zaplanowano na godz. 21:30.