Rajd Finlandii dla Otta Tanaka. Udany występ Mikołaja Marczyka

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ott Tanak
Materiały prasowe / Red Bull / Na zdjęciu: Ott Tanak

Ott Tanak zwyciężył Rajd Finlandii, powracając tym samym na najwyższy stopień podium WRC. Drugie miejsce zajął Kalle Rovanpera, który pewnie zmierza po tytuł mistrzowski. Udanie w klasie WRC2 zaprezentował się Mikołaj Marczyk.

Słabe wyniki Hyundaia w sezonie 2022 sprawiły, że ostatnio spekulowano, iż koreańska marka może opuścić WRC. Udany występ Otta Tanaka w Rajdzie Finlandii jest najlepszą odpowiedzią na pojawiające się plotki. Estończyk zaliczył jeden z najlepszych występów w ostatnich miesiącach, dominując w stawce od samego początku imprezy.

Były mistrz świata WRC musiał utrzymywać wysokie tempo, bo za jego plecami szalał Kalle Rovanpera. Ostatecznie młody Fin na mecie był wolniejszy o 6,8 s. Kierowca Toyoty ma jednak swoje powody do zadowolenia. Znów zdobył pokaźną liczbę punktów do klasyfikacji generalnej mistrzostw świata i zrobił kolejny krok w kierunku tytułu mistrzowskiego.

O sporym szczęściu może mówić Esapekka Lappi, który ukończył Rajd Finlandii na trzecim miejscu, choć dachował na przedostatnim odcinku specjalnym. W efekcie Fin dojechał do mety z rozbitą przednią szybą, zniszczonym tylnym skrzydłem i chłodnicą.

W klasie WRC2 w ten weekend oglądaliśmy dwukrotnego mistrza Polski, Mikołaja Marczyka. Łodzianin w sezonie 2022 po raz pierwszy w karierze startuje w WRC i w Rajdzie Finlandii zbierał cenne doświadczenie. Kierowca Orlen Team zakończył rywalizację na siódmym miejscu w "generalce" WRC2, co jest dość satysfakcjonującym rezultatem.