Tak wygląda tabela Ligi Narodów po pierwszym tygodniu. Jest znakomicie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski
Materiały prasowe / VNL / Na zdjęciu: siatkarki reprezentacji Polski

Po pierwszym tygodniu Ligi Narodów kobiet w rywalizacji pozostały już tylko dwie niepokonane ekipy. Jedną z nich są Polki, które odnotowały komplet trzysetowych zwycięstw. Tak wygląda obecnie tabela tych rozgrywek.

W tym artykule dowiesz się o:

Za nami pierwszy tydzień rywalizacji w Lidze Narodów Kobiet. Niektóre spotkania dostarczyły wielu emocji, a inne szybkie rozstrzygnięcia w trzech setach. Nie zabrakło również zaskakujących rezultatów. Najwyższą formę w poprzednim tygodniu zaprezentowały siatkarki reprezentacji Polki.

Zawodniczki Stefano Lavariniego odniosły cztery pewne zwycięstwa. Na otwarcie pokonały 3:0 Włoszki, a później w takim samym stosunku odprawiły Francuzki, Holenderki i Japonki. Wywalczyły tym samym komplet 12 punktów, co po pierwszym turnieju daje im prowadzenie w tabeli. Polki jako jedyny zespół nie straciły jak do tej pory ani jednego seta.

Drugie miejsce zajmują reprezentantki Brazylii, które również nie doznały jeszcze porażki. Mają jednak na koncie dwa stracone sety, które stawiają je w gorszym położeniu od naszych siatkarek. Podium uzupełniają Chinki z trzema zwycięstwami na koncie (9 pkt). Zawodniczki z Azji musiały jedynie uznać wyższość Kanadyjek, które z takim samym bilansem meczowym i setowym plasują się na 4. lokacie.

Na drugim końcu tabeli znajdują się reprezentantki Bułgarii. Odmłodzony zespół zanotował jak do tej pory cztery porażki i zdołały ugrać tylko jednego seta, prezentując bardzo słabą dyspozycję. Na podobnym poziomie zagrały siatkarki Tajlandii, które również czekają na pierwsze zwycięstwo w trwających rozgrywkach. Mają jednak na koncie trzy wygrane sety.

Panie w najbliższych dniach czeka przerwa. Kolejny etap walki w Lidze Narodów rozpoczną 28 maja, a zakończą 2 czerwca. Polki w tym czasie zmierzą się z Serbkami, Koreankami, Niemkami i Amerykankami.