Rozpoczęli walkę o obronę tytułu. Z problemami

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket via Getty Images /
Getty Images / Antonietta Baldassarre/Insidefoto/LightRocket via Getty Images /

Jan Zieliński i Hugo Nys awansowali do drugiej rundy turnieju ATP 1000 w Rzymie. Polak i Monakijczyk pokonali po wyrównanej walce w meczu otwarcia urugwajsko-czeski duet Ariel Behar/Adam Pavlasek 6:3, 3:6, 10-7.

Sobotnia rywalizacja na kortach w Rzymie przyniosła kilka mocnych polskich akcentów. Jednym z nich było spotkanie Jana Zielińskiego i Hugo Nysa w pierwszej rundzie rywalizacji deblowej. Polak i Monakijczyk rozpoczęli tym samym walkę o obronę wywalczonego przed rokiem tytułu.

W meczu otwarcia rozstawiony z "ósemką" duet zmierzył się z urugwajsko-czeską parą Ariel Behar/Adam Pavlasek. Oba deble wzięły udział w ubiegłotygodniowej rywalizacji w Madrycie. Wówczas lepiej spisali się rywale, którzy polegli dopiero w finale. Zieliński i Nys odpadli z kolei w ćwierćfinale.

Obie pary rozpoczęły mecz od szybko wygranych gemów serwisowych. Już w trzecim gemie Urugwajczyk i Czech popisali się jednak szybkim przełamaniem. Przewaga ta nie utrzymała się długo, bowiem rywale od razu odrobili stratę. W późniejszych fragmentach obie pary wróciły do wyrównanej gry.

Na kolejnego break pointa musieliśmy czekać do siódmego gema. Behar i Pavlasek nie zdołali jednak wykorzystać wypracowanej szansy. Takiego problemu nie mieli po chwili obrońcy tytułu, którzy odskoczyli na 5:3. Urugwajsko-czeska para miała później co prawda dwie piłki na remis, jednak Zieliński i Nys skutecznie się wybronili. Wykorzystali pierwszą piłkę setową przy własnym podaniu, triumfując 6:3.

Zdecydowanie lepsze otwarcie drugiej partii zanotowali rywale. Urugwajczyk i Czech do świetnej gry przy własnym podaniu dołożyli przełamanie w drugim gemie, odskakując na 3:0. "Polski" duet szybko wrócił do gry i odpowiedział taką samą serią, wykorzystując już pierwszego break pointa w piątym gemie.

Polak i Monakijczyk mogli przedłużyć serię wygranych gemów, jednak rywale uchronili się przed stratą kolejnego podania. Dodatkowo po chwili Behar i Pavlasek zdołali dołożyć drugie przełamanie w tym secie. W dziewiątym gemie urugwajsko-czeski duet zamknął seta przy własnym podaniu, wygrywając 6:3 i wyrównując stan meczu.

O losach końcowego triumfu zadecydował tym samym super tie-break. Rozgrywkę tę rozstrzygnęło jedno małe przełamanie, zanotowane przez Zielińskiego i Nysa. Polak i Monakijczyk wygrali 10-7 i zameldowali się w drugiej rundzie. Tam ich rywalami będą Belgowie Sander Gille i Joran Vliegen.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro sobota, 11 maja

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 8) / Hugo Nys (Monako, 8) - Ariel Behar (Urugwaj) / Adam Pavlasek (Czechy) 6:3, 3:6, 10-7

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Jan Zieliński i Hugo Nys obronią tytuł w Rzymie?