Osaka łapie wysoką formę, udany powrót Badosy

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Naomi Osaka
Getty Images / Robert Prange/Getty Images / Na zdjęciu: Naomi Osaka

Znamy nazwiska dwóch zawodniczek, które zameldowały się w czwartej rundzie turnieju WTA 1000 w Rzymie. Są to Hiszpanka Paula Badosa i Japonka Naomi Osaka, która po przerwie macierzyńskiej prezentuje się z coraz lepszej strony.

Sobotnie spotkania na kortach turnieju WTA 1000 w Rzymie zapoczątkowały rywalizację w trzeciej rundzie. Awans do kolejnej fazy wywalczyła między innymi Naomi Osaka, która wyeliminowała w dwóch setach rozstawioną z "dziesiątką" Darię Kasatkinę. Po trzysetowej walce inną Rosjankę pokonała z kolei Paula Badosa.

Jako pierwsza w czwartej rundzie zameldowała się Badosa, której rywalką była Diana Sznaider. Pierwsza partia przyniosła sporo emocji i choć obie zawodniczki wypracowały łącznie 10 szans na przełamanie, żadnej nie udało się wykorzystać. Przełom nastąpił dopiero w dwunastym gemie, kiedy młoda Rosjanka zamknęła seta przy podaniu rywalki zwycięstwem 7:5.

Drugą odsłonę od przełamania rozpoczęła Hiszpanka, ale rywalka od razu odrobiła stratę. Badosa nie dawała jednak za wygraną i w piątym gemie powtórzyła ten wyczyn, co okazało się kluczowym momentem i pozwoliło jej wyrównać stan meczu. Najwięcej, aż pięć przełamań, padło w decydującej odsłonie. O jedno więcej zanotowała Hiszpanka, która zanotowała tym samym skuteczną pogoń i odniosła końcowy triumf.

Znacznie mniej problemów z wywalczeniem awansu miała Osaka. Choć jej spotkanie z Kasatkiną zapowiadało się na ciekawą batalię, potoczyło się ono w zupełnie innym sposób. Japonka szybko odskoczyła na 3:0 z przełamaniem. Rywalka odrobiła co prawda stratę dopiero w siódmym gemie, ale prowadząca szybko odpowiedział tym samym. Osaka wygrała finalnie 6:3.

Drugi set zakończył się takim samym wynikiem, ale potoczył się inaczej. Była liderka rankingu WTA rozpoczęła od prowadzenia 2:0. Rywalka od razu doprowadziła do remisu, jednak Japonka odpowiedziała kolejną 2-gemową serią. To pozwoliło Osace wypracować przewagę, której nie oddała już do końca. Dodatkowo zamknęła to spotkanie kolejnym przełamaniem.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro sobota, 11 maja

III runda gry pojedynczej:

Paula Badosa (Hiszpania) - Diana Sznaider 5:7, 6:4, 6:4 Naomi Osaka (Japonia) - Daria Kasatkina (10) 6:3, 6:3