Kolejne nieudane kwalifikacje dla Daniela Michalskiego

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Materiały prasowe / Invest in Szczecin Open / Na zdjęciu: Daniel Michalski

Kyle Edmund okazał się za mocny dla Daniela Michalskiego w pierwszym meczu kwalifikacji w Tunisie. Polak został pokonany w dwusetowym pojedynku.

Daniel Michalski nie może w ostatnich tygodniach pochwalić się dobrymi wynikami. Do Tunisu wybrał się po dwóch Challengerach rozgrywanych w Czechach. Ani w Ostrawie, ani w Pradze nie przechodził przez kwalifikacje do turnieju głównego. Przegrywał w decydującej rundzie z Davidem Pichlerem oraz Jakubem Paulem.

Przeciwnikiem Daniela Michalskiego na początku kwalifikacji w Tunisie był Kyle Edmund. Pochodzący z RPA tenisista reprezentuje na kortach Wielką Brytanię, a mieszka na Bahamach. W przeszłości zwyciężał w dwóch turniejach. W finałach pokonywał nieanonimowych Andreasa Seppiego oraz Gaela Monfilsa. W niedzielę Kyle Edmund rozegrał pierwszy mecz z Danielem Michalskim i będzie go dobrze wspominać.

Kyle Edmund zwyciężył 6:4 w pierwszym secie. Decydował przede wszystkim dobry start tenisisty z Wielkiej Brytanii, ponieważ ledwo rozpoczął się mecz, a było 3:0. Polak próbował w końcówce partii ratować wynik, ale skończyło się na jego pudrowaniu. Kyle Edmund wykorzystał czwartą piłkę setową i zrobił pierwszy krok w kierunku awansu.

Także druga partia zakończyła się wynikiem 6:4. W trzech gemach tego seta zwyciężał zawodnik odbierający. W pierwszym przypadku Daniela Michalskiego było stać na przełamanie powrotne, ale w drugim przypadku przeciwnik dowiózł przewagę do ostatniej piłki meczu.

Lepszy tenisista zagra w finale kwalifikacji z Alexandrem Weisem z Włoch.