Owacje na stojąco dla Nadala. Zobacz, co wtedy zrobił Hurkacz

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter /  / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz (w białym stroju)
Twitter / / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz (w białym stroju)

Hubert Hurkacz po zwycięstwie z Rafaelem Nadalem podczas turnieju ATP w Rzymie oddał rywalowi hołd na korcie. Zobacz, co zrobił polski tenisista.

W tym artykule dowiesz się o:

Hubert Hurkacz w meczu II rundy turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie (Internazionali BNL d'Italia) pokonał Rafaela Nadala w dwóch setach - 6:1, 6:3 (więcej TUTAJ).

Polski tenisista pokazał klasę na korcie, odnosząc stosunkowo łatwe zwycięstwo z legendą tenisa ziemnego. "Hubi" tylko na początku rywalizacji wyglądał na lekko stremowanego. Po drugiej stronie siatki stał bowiem zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych i 10-krotny triumfator prestiżowych zawodów w Rzymie.

37-letni Nadal wrócił do rywalizacji w cyklu ATP po dłuższej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Hiszpan w tym roku planuje zakończenie kariery, więc mecz z Hurkaczem był dla niego pożegnaniem z włoskimi kibicami.

Po zakończonym pojedynku z Polakiem, fani zgotowali Nadalowi owację na stojąco. Pięknie zachował się również Hurkacz, który raz jeszcze wszedł na kort i długo bił brawo rywalowi, z którym miał przyjemność zagrać pierwszy raz w karierze (patrz wideo poniżej, Huberta widać tam w białym stroju w 11-12 sekundzie).

Wrocławianin w III rundzie Internazionali BNL d'Italia zmierzy się z Argentyńczykiem Tomasem Martinem Etcheverrym (w poniedziałek, 13 maja).

Zobacz: Hurkacz lepszy od Nadala. Sprawdź, ile zarobił za zwycięstwo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty