Sensacyjna porażka mistrza z Madrytu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Andriej Rublow
PAP/EPA / Juanjo Martin / Na zdjęciu: Andriej Rublow

Andriej Rublow, mistrz niedawnej imprezy w Madrycie, odpadł w III rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. W poniedziałek moskwianin w trzech setach przegrał z kwalifikantem Alexandre'em Mullerem.

Poniedziałek w Rzymie był nieudany dla bohaterów poprzedniej imprezy ATP Masters 1000, w Madrycie. Kilkadziesiąt minut po tym, jak w III rundzie odpadł Felix Auger-Aliassime, finalista ze stolicy Hiszpanii, jego los podzielił Andriej Rublow, mistrz Mutua Madrid Open. Moskwianin sensacyjnie przegrał 6:3, 3:6, 2:6 z notowanym na 109. miejscu w światowej klasyfikacji kwalifikantem Alexandre'em Mullerem.

Im dłużej trwał mecz, tym rozstawiony z numerem czwartym Rublow prezentował się coraz gorzej. Po solidnym pierwszym secie, którego w przekonującym stylu wygrał 6:3, w grze moskwianina pojawiło się coraz więcej niedokładności oraz zaczął zawodzić go serwis. W efekcie w dwóch kolejnych partiach zdobył zaledwie pięć gemów i musiał pożegnać się z turniejem.

Tym samym Rublow nie zostanie pierwszym od 2013 roku i wyczynu Rafaela Nadala tenisistą, który w jednym sezonie wygra imprezy w Madrycie i w Rzymie. Z kolei Muller, pokonując aktualnie szóstego w rankingu ATP Rublowa, odniósł największą wygraną w karierze. Kolejnym rywalem 27-letniego Francuza będzie Stefano Napolitano bądź Nicolas Jarry.

Pewne zwycięstwo zanotował Tommy Paul. Oznaczony numerem 14. Amerykanin dwa razy dał się przełamać, sam odpowiedział czterema breakami, posłał 20 zagrań kończących i w nieco ponad półtorej godziny wygrał 6:4, 6:3 z Dominikiem Koepferem.

26-letni Paul po raz siódmy w karierze, a pierwszy w Rzymie, doszedł do 1/8 finału zawodów Masters 1000. O awans do ćwierćfinału Amerykanin zagra z lepszym z pary Hamad Medjedović - Danił Miedwiediew.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 7,877 mln euro poniedziałek, 13 maja

III runda gry pojedynczej:

Tommy Paul (USA, 14) - Dominik Koepfer (Niemcy) 6:4, 6:3 Alexandre Muller (Francja, Q) - Andriej Rublow (4) 3:6, 6:3, 6:2