Ależ to będzie hit. Świątek poznała półfinałową rywalkę w Rzymie

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek
PAP/EPA / Na zdjęciu: Iga Świątek

Półfinałowa rywalka Igi Świątek została wyłoniona we wtorek wieczorem w meczu Coco Gauff z Qinwen Zheng. Została nią Amerykanka, która zwyciężyła w dwusetowym spotkaniu.

Iga Świątek czekała na wyłonienie przeciwniczki w półfinale od wczesnego popołudnia. Polka nie spędziła dużo czasu na korcie we wtorek, ponieważ podobnie jak w Madrycie, rozprawiła się z Madison Keys w nieco ponad godzinę. Za rozstawioną z numerem pierwszym liderką rankingu WTA są cztery mecze w Rzymie i nie pozwoliła sobie w nich na przegranie ani jednego seta.

Możliwość powstrzymania Igi Świątek mogła wywalczyć sobie we wtorek wieczorem Coco Gauff albo Qinwen Zheng. Amerykanka spotkała się na korcie z Chinką po raz pierwszy w karierze. W drodze do ćwierćfinału Coco Gauff przegrała dwa sety w meczach z Jaqueline Cristian i Paulą Badosą. Z kolei Qinwen Zheng potknęła się w tylko jednej partii w spotkaniu z Lindą Noskovą.

Pierwsza partia potrwała aż godzinę i 12 minut, a zakończyła się ona udanym dla Coco Gauff tie-breakiem. W nim triumfatorka ostatniego US Open okazała się lepsza 7-4 i w ten sposób po długiej rozgrywce znalazła się bliżej półfinału. Wcześniej Coco Gauff prowadziła 5:3, a w gemie na 5:4 nawet nie wykorzystała piłki setowej. Przeciwniczka podniosła się i jeszcze przedłużyła walkę o wygranie pierwszego seta.

Po trudnym, pierwszym secie Coco Gauff nie oddała inicjatywy na korcie. Zbudowana sukcesem w tie-breaku, odjechała od razu na 2:0 w drugiej partii. Później Qinwen Zheng zdołała tylko rozstrzygnąć jednego gema, a runda zakończyła się wynikiem 6:1. Drugi set trwał prawie dwa razy krócej niż pierwszy. Nadzieja amerykańskiego tenisa przypieczętowała zwycięstwo w przekonujący sposób i po raz drugi z Rzymie wygrała mecz w dwóch setach.

Do półfinału, z udziałem Igi Świątek, dojdzie w czwartek, a ewentualny finał Polki w sobotę.

Internazionali BNL d'Italia, Rzym (Włochy) WTA 1000, kort ziemny, pula nagród 4,791 mln euro wtorek, 14 maja

Ćwierćfinał gry pojedynczej:

Coco Gauff (USA, 3) - Qinwen Zheng (Chiny, 7) 7:6 (4), 6:1

Program i wyniki turnieju kobiet Czytaj także: Tego Australian Open nie zapomni! Najpierw tytuł z Polakiem, teraz kolejny triumf

Źródło artykułu: WP SportoweFakty