Żużel. Czeski talent wygrał w Słowenii. Startowali zawodnicy z ligi polskiej

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Petr Chlupac
WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Petr Chlupac

W sobotę rozegrano na torze w Krsko II Puchar AMD Krsko. W Słowenii startowało kilku zawodników mających za sobą starty w polskiej lidze. Zwyciężył Czech Petr Chlupac.

Aktualnie słoweński żużel obraca się wokół toru w Krsko. W sobotę na tor wyjechali zawodnicy z ośmiu państw, a główne role odgrywali Czesi. Zwyciężył Petr Chlupac, który w rundzie zasadniczej przegrał jedynie z Danielem Klimą. Obaj znaleźli się w finale, w którym Chlupac przyjechał na pierwszym miejscu, Klima był ostatni.

Po słabszym początku, pod koniec rundy zasadniczej przebudził się Daniel Gappmaier. Austriak wygrał dwa wyścigi i w finale zajął drugą pozycję. Na najniższym stopniu podium turniej zakończył najlepszy ze Słoweńców, Nick Skorja.

Wyniki: 1. Petr Chlupac (Czechy) - 11+3 (3,2,3,3) 2. Daniel Gappmaier (Austria) - 7+2 (0,1,3,3) 3. Nick Skorja (Słowenia) - 10+1 (1,3,3,3) 4. Daniel Klima (Czechy) - 8+0 (2,3,2,1) 5. Denis Stojs (Słowenia) - 7 (3,2,2,0) 6. Nicolas Vicentin (Włochy) - 7 (2,1,2,2) 7. Anże Grmek (Słowenia) - 6 (3,2,1,0) 8. Miran Prażnik (Słowenia) - 5 (1,3,0,1) 9. Ricards Ansviesulis (Łotwa) - 4 (2,0,0,2) 10. Kevin Juhl Pedersen (Dania) - 4 (1,1,1,1) 11. Jakub Valković (Słowacja) - 2 (0,0,0,2) 12. Roland Kovacs (Węgry) - 1 (0,0,1,0)