PŚ w biathlonie: triumf Domraczewej, dalekie miejsca Polek

Zwycięstwem Darii Domraczewej zakończył się biathlonowy bieg sprinterski, który w ramach Pucharu Świata rozegrano w Tiumeniu. Na podium stanęły też Kaisa Makarainen i Tiril Eckhoff.

Łukasz Witczyk
Daria Domraczewa AFP / VASILY MAXIMOV / Na zdjęciu: Daria Domraczewa
Zawody w Tiumeni stały pod znakiem zaciętej rywalizacji pomiędzy Darią Domraczewą i Kaisy Makarainen. Obie na strzelnicy były bezbłędne, a do tego zaprezentowały wysoką formę biegową. Na mecie lepsza była Białorusinka, która nad Finką miała nieco ponad sekundę przewagi.

Trzecia finiszowała Tiril Eckhoff. Norweżka musiała przebiec jedną karną rundę i do zwyciężczyni straciła 33 sekundy. To sprawia, że Domraczewa i Makarainen są w bardzo dobrej sytuacji przed biegiem pościgowym. Jeśli będą skuteczne na strzelnicy, to między sobą rozstrzygną kwestie zwycięstwa.

Żadna z Polek nie zdobyła punktów Pucharu Świata, ale w komplecie wywalczyły awans do biegu pościgowego. Na 42. miejscu bieg ukończyła Kamila Żuk, 52. była Kinga Mitoraj, a Weronika Nowakowska sklasyfikowana została na 55. pozycji.