Justyna Kowalczyk dopiero czwarta w ćwierćfinale. Polka odpadła w sprincie w Kuusamo

Justyna Kowalczyk nie wystąpi w półfinale sprintu stylem klasycznym w Kuusamo rozpoczynającego nowy cykl Pucharu Świata.. W swoim biegu ćwierćfinałowym reprezentantka Polski zajęła czwarte miejsce i została wyeliminowana.

Daniel Ludwiński
Justyna Kowalczyk Materiały prasowe / Na zdjęciu: Justyna Kowalczyk
Kowalczyk już po starcie została na dalszej pozycji. Na pierwszym wzniesieniu Polka wybrała tor, na którym miała wolną drogą, gdyż rywalki zdecydowały się na bieg po jej lewej ręce. Wydawało się, że Kowalczyk zdoła wyprzedzić konkurentki, ale niestety te zdołały odeprzeć jej atak.

W drugiej części dystansu sporą przewagę zyskały Stina Nilsson oraz Kathrine Harsem i szybko zapewniły sobie przepustkę do dalszej części zawodów. Nasza reprezentantka próbowała jeszcze gonić na ostatnim podbiegu tuż przed stadionem, ale jej strata była już zbyt duża. Ostatecznie Kowalczyk finiszowała jako czwarta, wyprzedzona jeszcze przez Evelinę Settlin.

Czas biegu z udziałem Polki nie był na tyle dobry, żeby awansowała do półfinału w roli tzw. szczęśliwej przegranej. W tej sytuacji została ona wyeliminowana już na tym etapie zawodów inaugurujących Puchar Świata 2017/2018.