Wielkie święto boksu 6 dni po mundialu. Ołeksandr Usyk - Murat Gassijew 21 lipca w Moskwie

Zaledwie 6 dni po finale mistrzostw świata w piłce nożnej, kibiców sportu czeka kolejne wielkie wydarzenie. 21 lipca na Stadionie Olimpijskim w Moskwie dojdzie do dużego pojedynku w boksie.

Jakub Madej
Jakub Madej
Ołeksandr Usyk Getty Images / Na zdjęciu: Ołeksandr Usyk
Sekretarz generalny rosyjskiej federacji bokserskiej oficjalnie ogłosił na konferencji prasowej datę oraz termin starcia Murata Gassijewa (26-0, 19 KO) z Ołeksandrem Usykiem (14-0, 11 KO). Finał turnieju World Boxing Super Series w kategorii junior ciężkiej odbędzie się 21 lipca na Stadionie Olimpijskim w Moskwie.

Szczegóły wyczekiwanego starcia nie zostały potwierdzone przez organizatorów turnieju WBSS, jednak ogłoszenie Umara Kremliewa, sekretarza generalnego rosyjskiej federacji bokserskiej, jest traktowane na całym świecie jako pewne.

Na szali wielkiego pojedynku znajdą się tytułu WBC, WBO, WBA oraz IBF. Zwycięzca bez wątpienia zostanie najlepszym pięściarzem tej kategorii wagowej na świecie.

Usyk w drodze do finału pokonał przez techniczny nokaut w dziesiątej rundzie Marco Hucka, a następnie większościową decyzją sędziów odprawił Mairisa Briedisa. Gassijew natomiast znokautował Krzysztofa Włodarczyka i w dwunastej rundzie pokonał Yuniera Dorticosa.