QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz legendy światowego sportu? Udowodnij!

To są legendy polskiego i światowego sportu. W swoich dyscyplinach nie mieli sobie równych. Jesteś pewien, że potrafisz ich rozpoznać na zdjęciu? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz!

1/15
Jeden z najlepszych biahtlonistów na świecie. Multimedalista igrzysk olimpijskich oraz mistrzostw świata.
Emil Hegle Svendsen
Ole Einar Bjoerndalen
Martin Fourcade
2/15
Najbardziej rozpoznawalny golfista na świecie. Wielokrotnie wygrywał zawody najwyższej rangi.
Phil Mickelson
Arnold Palmer
Tiger Woods
3/15
Żywa ikona polskiego sportu. Niezwykle utytułowana biegaczka, która na igrzyskach olimpijskich zdobyła aż 7 medali.
Irena Szewińska
Irena Szydłowska
Halina Aszkiełowicz
4/15
Wybitny amerykański tenisista, który wygrał aż 14 turniejów wielkoszlemowych.
Andre Agassi
Jimmy Connors
Pete Sampras
5/15
Kapitalny pięściarz, który stoczył na zawodowym ringu 56 walk i aż 50 z nich wygrał.
Evander Holyfield
Mike Tyson
Lennox Lewis
6/15
Cztery razy stawał na najwyższym stopniu podium igrzysk olimpijskich, pięciokrotnie zostawał mistrzem świata. Legendarny skoczek narciarski, który dominował w latach 80.
Toni Nieminen
Matti Nykanen
Ari-Pekka Nikkola
7/15
Wybitny pływak, który w Sydney i Atenach zdobył łącznie aż dziewięć medali igrzysk olimpijskich.
Ryan Murphy
Ryan Lochte
Ian Thorpe
8/15
Chociaż nadal się ściga to już teraz jest żywą legendą sportów motorowych. Znakomity motocyklista, wielokrotny mistrz świata.
Valentino Rossi
Jorge Lorenzo
Daniel Pedrosa
9/15
To prawdopodobnie najbardziej rozpoznawalna postać ze świata koszykówki. Legenda, fenomenalny zawodnik Chicago Bulls.
Kobe Bryant
Dennis Rodman
Michael Jordan
10/15
Kilkanaście lat temu sięgnął z reprezentacją Brazylii po mistrzostwo świata, do czego zresztą walnie się przyczynił. Ogółem uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy w historii.
Rivaldo
Ronaldinho
Ronaldo
11/15
Uznawany za jednego z najlepszych pięściarzy w historii. Stoczył 61 walk, a wygrał aż 56 z nich.
Rocky Marciano
Muhammad Ali
Jack Johnson
12/15
Rewelacyjny piłkarz, który karierę seniorską spędził w Ajaxie Amsterdam i AC Milan. Z reprezentacją Holandii zdobył złoto na ME w 1988 roku.
Marco van Basten
Johan Cruijff
Ruud Gullit
13/15
Utytułowany polski żużlowiec, który indywidualnie zdobył dwa medale mistrzostw świata - brązowy oraz srebrny.
Edward Jancarz
Zenon Plech
Marek Cieślak
14/15
Najbardziej utytułowany polski sportowiec na igrzyskach olimpijskich. Jako jedyny zdobył na nich aż 4 złote medale.
Rafał Augustyn
Grzegorz Sudoł
Robert Korzeniowski
15/15
Już jako zawodnik odniósł wielki sukces z reprezentacją Polski, ale największą sławę zyskał już jako selekcjoner Biało-Czerwonych.