QUIZ

QUIZ: Rozpoznajesz legendy sportu? Udowodnij!

To są legendy polskiego i światowego sportu. W swoich dyscyplinach nie mieli sobie równych. Jesteś pewien, że potrafisz ich rozpoznać na zdjęciu? Udowodnij, rozwiązując nasz quiz!

1/15
Wielokrotny rajdowy mistrz Polski. W mistrzostwach świata zadebiutował w... 1988 roku, jężdżąc wówczas Fiatem 126p.
Krzysztof Hołowczyc
Leszek Kuzaj
Kajetan Kajetanowicz
2/15
Legendarny amerykański pięściarz, który na zawodowym ringu stoczył 45 walk. Wygrał 39 z nich.
Evander Holyfield
Mike Tyson
Oscar de la Hoya
3/15
Prawdopodobnie najlepszy pływak w historii tej dyscypliny. Multimedalista mistrzostw świata i igrzysk olimpijskich.
Michael Phelps
Ryan Lochte
Mark Spitz
4/15
Legendarny polski piłkarz, który z reprezentacją Polski dwukrotnie zajął z nią trzecie miejsce na mistrzostwach świata.
Grzegorz Lato
Robert Gadocha
Andrzej Szarmach
5/15
Niegdyś był znakomitym siatkarzem - zdobywał medale mistrzostw Polski i mistrzostw Europy.
Wojciech Drzyzga
Ireneusz Mazur
Ryszard Bosak
6/15
Jeden z najlepszych polskich kolarzy. Zdobywał medale mistrzostw świata czy igrzysk.
Cezary Zamana
Czesław Lang
Dariusz Baranowski
7/15
Wybitna polska strzelczyni, która zdobyła aż trzy medale na igrzyskach olimpijskich.
Agnieszka Nagay
Sylwia Bogacka
Renata Mauer-Różańska
8/15
Żywa legenda polskiego pływania. Znakomita zawodniczka, która odniosła mnóstwo sukcesów na arenie międzynarodowej, w tym naturalnie w trakcie igrzysk olimpijskich.
Otylia Jędrzejczak
Alicja Tchórz
Katarzyna Wilk
9/15
Kolejna z żywych legend. Był wybitnym gimnastykiem sportowym. Wielokrotnie stawał na podium wielkich imprez sportowych.
Adam Kierzkowski
Leszek Blanik
Roman Kulesza
10/15
Zdobyła wiele medali mistrzostw Polski, ale jej największym sukcesem było zdobycie z reprezentacją Polski złota na mistrzostwach Europy w 2003 roku.
Magdalena Szryniawska-Śliwa
Milena Rosner
Małgorzata Niemczyk
11/15
Wybitny polski pięściarz, który nie miał w sobie równych w wadze lekkopółśredniej. Był mistrzem świata i olimpijskim.
Jerzy Kulej
Henryk Średnicki
Zygmunt Pacuszka
12/15
Był piłkarzem Romy czy Juventusu, z reprezentacją Polski wywalczył trzecie miejsce na mistrzostwach świata w 1982 roku.
Zbigniew Boniek
Kazimierz Deyna
Janusz Kupcewicz
13/15
Niezwykle utytułowany i znany angielski piłkarz, który w całej swojej karierze zdobył ponad 300 goli.
Paul Scholes
Alan Shearer
Teddy Sheringham
14/15
Niegdyś zawodniczka, a obecnie trenerka piłki ręcznej. W obu przypadkach ma na swoim koncie sporo sukcesów.