Ruta del Sol: Tim Wellens triumfatorem wyścigu

Tim Wellens z grupy Lotto-Soudal został triumfatorem tegorocznego wyścigu kolarskiego Ruta del Sol. Belg zajął ósme miejsce podczas niedzielnej jazdy indywidualnej na czas.

Tomasz Skrzypczyński
Tim Wellens Getty Images / Bryn Lennon / Na zdjęciu: Tim Wellens
Przed ostatnim dniem rywalizacji w 64. edycji Ruta del Sol liderem był Tim Wellens. Belg przystąpił do indywidualnej jazdy na czas jako faworyt do utrzymania prowadzenia i nie zawiódł.

Wprawdzie zawodnik Lotto-Soudal zajął miejsce poza ścisłą czołówką i był ósmy, udało mu się zachować koszulkę lidera i triumfować w całym wyścigu. Drugie miejsce zajął Holender Wout Poels (SKY) a trzeci był Hiszpan Marc Soler (Movistar).

W niedzielę najszybszy na 14-kilometrowej trasie był David de la Cruz z Team SKY, który przejechał dystans w 17 minut i 11 sekund.

Dobrze ostatniego dnia rywalizacji spisał się Polak, Kamil Gradek z grupy CCC Sprandi Polkowice, który uplasował się na 14. pozycji, tracąc do najlepszego de la Cruza 37 sekund.