Tour of Slovenia: Rafał Majka czwarty na 3. etapie, Rigoberto Uran zwycięzcą

Rafał Majka zajął czwarte miejsce na trzecim etapie wyścigu dookoła Słowenii. Zwyciężył Rigoberto Uran. Kolumbijczyk objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Piotr Ziemka
Rafał Majka Materiały prasowe / Bora-Hansgrohe/Bettiniphoto / Na zdjęciu: Rafał Majka
W ucieczce jechał niespodziewanie sprinter Marcel Kittel. Punkty na wszystkich trzech lotnych premiach zdobył też inny Niemiec Roger Kluge. Obu tych zawodników doścignięto na początku podjazdu drugiej kategorii (Celjska Koca, 7,5 kilometra długości, 6,3 procent średniego nachylenia). Trzy czołowe miejsca na górskiej premii, z której do mety pozostawało 16 kilometrów, zajęli: Primoz Roglic, Jai Hindley i Rafał Majka. Na zjeździe w swoim stylu zaatakował Matej Mohoric.

Piątkowy odcinek kończył się liczącym dwa kilometry podjazdem. Mohoric jechał jako pierwszy, jeszcze kiedy do mety pozostawał jeden kilometr, ale nie zachował prowadzenia. Ostatecznie zamknął czołową dziesiątkę.

500 metrów przed finiszem odskoczył i znalazł się na czele Roglic, lecz gdy do końca było 100 metrów Słoweńca wyprzedzili Rigoberto Uran oraz Daryl Impey. Wygrał Kolumbijczyk. Cztery sekundy do zwycięzcy i Impeya stracili Roglic, a także Majka.

Na dziewiętnastym miejscu został sklasyfikowany najlepszy z zawodników zespołu CCC Sprandi Polkowice - Michal Schlegel. 28. był Paweł Poljański, 30. Przemysław Niemiec, 57. Michał Paluta, 71. Leszek Pluciński, a 93. Adrian Kurek. Kittel ostatecznie zajął 144. lokatę, a Kluge - 145. w gronie 149 kolarzy. Uciekinierzy ukończyli rywalizację 14 minut i 44 sekundy po najlepszej dwójce.

W sobotę odbędzie się kolejny górski etap. Dzień później 25. edycję wyścigu dookoła Słowenii zakończy jazda indywidualna na czas.

91. Adrian Kurek Polska CCC Sprandi Polkowice +11:28

Czy Rigoberto Uran będzie liderem klasyfikacji generalnej po czwartym etapie Tour of Slovenia?