Katarzyna Niewiadoma liderką Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche

Katarzyna Niewiadoma awansowała z drugiego miejsca na pierwsze w klasyfikacji generalnej wyścigu Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche.

Piotr Ziemka
Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma Getty Images / Dan Mullan / Na zdjęciu w biało-czerwonym stroju Katarzyna Niewiadoma
Po pięciu etapach Katarzyna Niewiadoma zajmowała drugie miejsce w klasyfikacji łącznej. O pięć sekund wyprzedzała ją Hiszpanka Margarita Garcia. Szósty odcinek liczył 113,7 kilometra (z Savasse do Montboucher-sur-Jabron). Na trasie były cztery górskie premie, w tym dwie pierwszej kategorii.

Jako pierwsza minęła metę Ruth Winder z reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Niewiadoma zajęła drugie miejsce z tym samym czasem, co triumfatorka - 3:17:27. Garcia została sklasyfikowana na siedemnastej pozycji. Ukończyła przedostatni etap 46 sekund po dwóch najlepszych zawodniczkach.

Niewiadoma przed kończącym zmagania wtorkowym odcinkiem ma 41 sekund przewagi nad Garcią. We wtorek kolarki przejadą 90,9 km (Chomerac - Privas).

Winder wygrała, a Niewiadoma była druga również podczas trzeciego, piątkowego etapu. W klasyfikacji generalnej Amerykanka jest piąta (+1:27 do liderki).

W poniedziałek Polka była najlepsza na dwóch górskich premiach drugiej kategorii. W klasyfikacji górskiej zawodniczka zespołu Canyon SRAM Racing również prowadzi - z dorobkiem 68 punktów. Margarita Garcia także i w tym rankingu jest druga (41 "oczek").

Czy Katarzyna Niewiadoma wygra Tour Cycliste Feminin International de l'Ardeche?