Jordan na zwycięstwo. Miasto Szkła Krosno pokonało GTK Gliwice

Johnathan Jordan rozstrzygnął mecz w Gliwicach, w którym Miasto Szkła Krosno pokonało GTK 84:82. Amerykański rozgrywający nie tylko był najskuteczniejszym graczem swojego zespołu, ale i zdobył decydujące punkty na 1,6 sekundy przed końcem.

Krzysztof Kaczmarczyk
Filip Put Materiały prasowe / Materiały prasowe / Norbert Barczyk / Na zdjęciu: Filip Put
Krośnianie byli blisko porażki w meczu, w którym mieli aż 14 punktów przewagi w połowie trzeciej kwarty. GTK goniło dzielnie i miało rzut na zwycięstwo, ale to Johnathan Jordan zadał decydujący cios.

GTK w pogoń pociągnął Myles Mack (18 punktów) i gliwiczanie sukcesywnie zaczęli odrabianie strat i na minutę przed końcem prowadzili 80:77. Potem Riley LaChance miał "otwartą" trójkę, ale spudłował.

Po drugiej stronie z dystansu nie pomylił się z kolei Charlie Westbrook, a decydującą akcję na 1,6 sekundy przed końcem wykończył Jordan. GTK szansy na remis nie wykorzystało.

Gliwiczanom do sukcesu zabrakło punktów i skuteczności LaChance'a (3/10 z gry). Pod koszem z dobrej strony pokazali się Szymon Kiwilsza i Damonte Dodd, a najlepszym mecz w okresie przygotowawczym rozegrał Kacper Radwański.

Podopieczni Mariusza Niedbalskiego grali mocno do przodu, amerykanie chętnie rzucali i wchodzili pod kosz, a to ostatecznie zapewniło im w tym pojedynku sukces.

GTK Gliwice - Miasto Szkła Krosno 82:84 (25:23, 19:22, 14:23, 24:16)

GTK: Myles Mack 18, Kacper Radwański 17, Damonte Dodd 17, Szymon Kiwilsza 8, Brian Dawins 7, Marek Piechowicz 6, Riley LaChance 6, Piotr Robak 2, Dawid Słupiński 1, Mateusz Szlachetka 0.