Arsene Wenger pochwalił Krystiana Bielika

W piątek Arsenal rozegrał pierwszy przedsezonowy sparing. Choć brak zwycięstwa ze spadkowiczem z Ligue 1 trudno uznać za dobry wynik Kanonierów, to kilku ciepłych słów od Arsene'a Wengera doczekał się Krystian Bielik.

Szymon Mierzyński
East News

Kanonierzy zremisowali z RC Lens 1:1, lecz aż do 82. minuty przegrywali 0:1 po golu Mattiasa Autreta. W końcówce wyrównał jednak Alex Oxlade-Chamberlain.

Krystian Bielik rozpoczął zawody na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł od początku drugiej połowy. - Miałem okazję, by zobaczyć w akcji młodych zawodników. Bielik wypadł bardzo pozytywnie - powiedział na łamach oficjalnego serwisu klubu menedżer Arsenalu.

W ubiegłym sezonie 18-latek występował niemal wyłącznie w rozgrywkach młodzieżowych. W pierwszym zespole pojawił się tylko raz. 27 października 2015 roku zagrał w wyjazdowym pojedynku Pucharu Ligi Angielskiej z Sheffield Wednesday (0:3).