Primera Division: Niespodziewane kłopoty Realu Madryt. Królewscy pokonali Celtę

Dopiero w 81. minucie Real Madryt zdobył zwycięskiego gola w meczu z Celtą Vigo. Wicemistrzowie Hiszpanii ostatecznie wygrali na własnym boisku 2:1.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
PAP/EPA / JP GANDUL

Po zwycięstwie w pierwszej kolejce z Realem Sociedad 3:0 trener Zinedine Zidane zdecydował się dokonać jednej zmiany w podstawowym składzie. Za Mateo Kovacicia wszedł powracający po zawieszeniu Luka Modrić. Ciągle poza kadrą znajdują się za to dwaj najskuteczniejszy gracze Realu - Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. Na inaugurację ich nieobecność nie była odczuwalna. Co innego w pierwszej połowie sobotniego meczu z Celtą Vigo.

Zupełnie niewidoczny był bowiem Marco Asensio, a większego zagrożenia nie stwarzali Gareth Bale oraz Alvaro Morata. Tym, który najbardziej dał się we znaki ekipie z Galicji był Modrić. Chorwat strzelał z dystansu, ale najpierw trafił w poprzeczkę, a po chwili świetną paradą popisał się Sergio Alvarez.

Upragniony gol dla gospodarzy padł w 60. minucie, a w końcu przełamał się Morata. 23-latek w lecie powrócił do Realu Madryt, ale w dwóch pierwszych oficjalnych meczach nie trafił do siatki. Dopiero w starciu z Celtą Vigo znalazł się w odpowiednim miejscu i skutecznie dobił strzał Asensio.

Poprzednio Morata trafił do siatki na Santiago Bernabeu w maju 2015 roku, kiedy to jego gol pozwolił na wyeliminowanie Realu z rozgrywek Ligi Mistrzów. Były snajper Juventusu mógł mieć po chwili dublet, lecz w sytuacji sam na sam trafił tylko w słupek.

Wydawało się, że gospodarze pójdą za ciosem, a tymczasem Celta niespodziewanie doprowadziła do wyrównania. Kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się bowiem Fabian Orellana.

Real rzucił się do odrabiania strat. Na boisku pojawili się James Rodriguez i Mariano Diaz, ale bohaterem Królewskich okazał się być defensywny pomocnik Toni Kroos. Niemiec popisał się kapitalnym mierzonym strzałem z ponad 20 metrów i piłka zanim wpadła do siatki, odbiła się od słupka. To był cios, po którym Celta nie potrafiła się już podnieść i Real zanotował drugie zwycięstwo w tym sezonie ligowym.

Real Madryt - Celta Vigo 2:1 (0:0)
1:0 - Alvaro Morata 60'
1:1 - Fabian Orellana 67'
2:1 - Toni Kroos 81'

Real Madryt: Kiko Casilla - Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Marcelo - Toni Kroos, Casemiro, Luka Modrić (69' James Rodriguez) - Gareth Bale, Alvaro Morata (77' Mariano Diaz), Marco Asensio (65' Lucas Vazquez).

Celta Vigo: Sergio Alvarez - Hugo Mallo, Facundo Rocanglia, Gustavo Cabral, Jonny Castro - Nemanja Radoja (85' Pione Sisto), Daniel Wass (76' Pape Cheikh) - Fabian Orellana, Pablo Hernandez, Theo Bongonda - John Guidetti (72' Iago Aspas).

Żółte kartki: Hugo Mallo, Jonny Castro (Celta).

Sędzia: De Borges Bengoetxea.

Wystartował nowy sezon najlepszej ligi świata! Hiszpańska LaLiga Santander NA ŻYWO i NA WYŁĄCZNOŚĆ w Eleven i Eleven Sports. Oglądaj online na elevensports.pl lub w Cyfrowym Polsacie, nc+ oraz w kablówkach – takich, jak UPC, Vectra, Multimedia, INEA czy TOYA.

Oglądaj mecz Real Madryt - FC Barcelona na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)