Udany rok kadry Adama Nawałki. Wybierz najlepszy mecz Polaków

Kończący się 2016 rok był udany dla reprezentacji Polski prowadzonej przez Adama Nawałkę. Które ze spotkań było najlepsze w wykonaniu Biało-Czerwonych? Czy to mecz z Euro 2016 czy też z eliminacji do mistrzostw świata? Czas dokonać wyboru.

Artur Długosz

Mecz towarzyski: Polska - Finlandia 5:0 (26.03.2016 r.)

To był prawdziwy pokaz siły Biało-Czerwonych. Efektowne zwycięstwo z Finlandią miało jeszcze inny aspekt. Była to czwarta wygrana Polski w ramach przygotowań do występu na Euro 2016, a w XXI wieku nie zdarzyło się, by na ostatniej prostej przed udziałem w MŚ albo ME Biało-Czerwoni kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa.

Pod koniec marca 2016 roku Adam Nawałka w spotkaniu z Finlandią zaryzykował ze składem - szansę otrzymali między innymi Paweł Wszołek oraz Filip Starzyński. Obaj wówczas spisali się znakomicie.

Z Finlandią Biało-Czerwoni już po pierwszej połowie prowadzili 3:0, a po przerwie dorzucili jeszcze dwa gole. Świetne spotkanie rozegrał Kamil Grosicki, strzelec dwóch bramek.

Kolejne dobre mecze Biało-Czerwoni rozegrali już podczas mistrzostw Europy.