Pięć goli w Legnicy. Zwycięstwo Miedzi z GKS-em Tychy

W 32. kolejce Nice I ligi piłkarze Miedzi Legnica pokonali 3:2 GKS Tychy. Sporych emocji w tym meczu dostarczyła druga połowa, w której padły trzy gole.

Artur Długosz
radość piłkarzy Miedzi Legnica Materiały prasowe / B. Hamanowicz / Na zdjęciu: radość piłkarzy Miedzi Legnica

Miedź Legnica zaatakowała od początku sobotniego spotkania. Już w 2. minucie z ostrego kąta strzelał Wojciech Łobodziński, ale bramkarz GKS-u Tychy nie dał się zaskoczyć. Chwilę później legniczanie wypracowali sobie znakomitą okazję, lecz znów na wysokości zadania stanął Paweł Florek.

Miedź nie przestawała atakować, ale to goście w 20. minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu w polu karnym legniczan doszło do zamieszania, piłka w końcu trafiła do Jakuba Świerczoka, który nie miał problemów z pokonaniem Łukasza Sapeli.

Gospodarze do wyrównania doprowadzili w 37. minucie. Po ładnym strzale Keona Daniela Florek jeszcze odbił piłkę, ale przy dobitce Jakuba Vojtusa był już bez szans.

Trzeci gol w tym meczu padł w 55. minucie. Po świetnym dośrodkowaniu w pole karne efektownym strzałem głową popisał się Łukasz Garguła. Radość legniczan nie trwała jednak długo, bo chwilę później było już 2:2 po efektownym golu zdobytym przez Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego.

To nie był koniec emocji w tym meczu. W kolejnych minutach legniczanie wypracowali sobie co najmniej dwie dobre okazje, ale nie potrafili ich wykorzystać. Tej w 68. minucie już jednak nie zmarnowali. Po faulu w polu karnym arbiter odgwizdał rzut karny, który na gola zamienił Jakub Vojtus.

To była już ostatnia bramka w tym meczu. Gospodarze zwyciężyli 3:2 i mogą jeszcze marzyć o awansie do Lotto Ekstraklasy. Przed GKS-em natomiast walka o utrzymanie w Nice I lidze.

Miedź Legnica - GKS Tychy 3:2 (1:1)
0:1 - Jakub Świerczok 19'
1:1 - Jakub Vojtus 37'
2:1 - Łukasz Garguła 55'
2:2 - Łukasz Grzeszczyk 58'
3:2 - Jakub Vojtus (k.) 68'

Miedź Legnica: Łukasz Sapela - Grzegorz Bartczak (84' Petteri Pennanen), Jonathan de Amo, Tomasz Midzierski, Giannis Potouridis, Keon Daniel, Łukasz Garguła, Damian Rasak, Wojciech Łobodziński (73' Marquitos), Mladen Bartulović, Jakub Vojtus (90 +1' Dejan Djermanović).

GKS Tychy: Paweł Florek - Mateusz Grzybek, Jaroslav Machovec (40' Maciej Mańka), Tomasz Boczek, Daniel Tanżyna, Jakub Kowalski, Radosław Pruchnik (72' Seweryn Gancarczyk), Mateusz Mączyński, Marcin Radzewicz (79' Dawid Błanik), Łukasz Grzeszczyk, Jakub Świerczok.

Żółte kartki: Radosław Pruchunik, Daniel Tanżyna (GKS) oraz Giannis Potouridis, Jonathan de Amo (Miedź).

Sędzia: Mariusz Korpalski (Toruń).

Fani Juventusu! Czy w ten weekend Wasza drużyna będzie świętować zdobycie tytułu mistrza Włoch? Oglądajcie Juventus – Crotone 21.04 o 14:55 w Eleven na na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, Multimedia, Toya, INEA czy Netia.

Czy GKS Tychy utrzyma się w tym sezonie w Nice I lidze?