Pięć bramek w meczu Chelsea z Bayernem. Robert Lewandowski nie porwał

Duże emocje w meczu International Champions Cup pomiędzy Chelsea a Bayernem Monachium. Mistrz Niemiec pokonał mistrza Anglii 3:2. Robert Lewandowski tym razem nie olśnił.

Szymon Mierzyński
PAP/EPA / Wallace Woon
Pierwsze fragmenty to był nokaut. Bawarczycy zaczęli z niesamowitym animuszem i po 26 minutach prowadzili aż 3:0. Kanonadę zaczął bardzo ładnym uderzeniem z dystansu Rafinha, następnie dwukrotnie błysnął Thomas Mueller, który najpierw zamknął dośrodkowanie Francka Ribery'ego, a później zaskoczył Thibauta Courtoisa świetnym technicznym strzałem z 28 metrów.

Robert Lewandowski zaczął mecz w podstawowym składzie, lecz nie miał udziału przy bramkach i zaliczył bezbarwny występ. W przerwie Polaka zastąpił Kingsley Coman.

Mimo beznadziejnego początku, Chelsea podjęła walkę i sprawiła, że mieliśmy jeszcze emocje. Tuż przed przerwą potężną bombą kontaktowego gola zdobył Marcos Alonso, zaś w 85. minucie po rzucie rożnym straty jeszcze bardziej zmniejszył Michy Batshuayi.

We wtorek w barwach The Blues zadebiutował Alvaro Morata. Hiszpan zmienił w 63. minucie Jeremiego Bogę, ale o jego półgodzinnym występie trudno powiedzieć cokolwiek pozytywnego. Były napastnik Realu Madryt był w zasadzie niewidoczny.

Bayern dowiózł skromne zwycięstwo do końca i zrehabilitował się w ten sposób za klęskę 0:4 z Milanem. Kolejne spotkanie drużyna Carlo Ancelottiego rozegra w czwartek z Interem Mediolan. Z tym samym rywalem dwa dni później zmierzy się Chelsea.

Chelsea FC - Bayern Monachium 2:3 (1:3)
0:1 - Rafinha 6'
0:2 - Thomas Mueller 12'
0:3 - Thomas Mueller 26'
1:3 - Marcos Alonso 45+3'
2:3 - Michy Batshuiayi 85'

Chelsea FC: Thibaut Courtois (74' Eduardo) - Cesar Azpilicueta, Andreas Christensen (63' David Luiz), Gary Cahill, Victor Moses, N'Golo Kante, Cesc Fabregas (86' Mario Pasalić), Marcos Alonso (74' Fikayo Tomori), Willian, Michy Batshuayi (86' Lewis Baker), Jeremie Boga (63' Alvaro Morata).

Bayern Monachium: Tom Starke (46' Christian Fruechtl) - Rafinha (63' Felix Goetze), Mats Hummels, Javi Martinez, Marco Friedl, Renato Sanches, Corentin Tolisso (63' Milos Pantović), James Rodriguez, Thomas Mueller (81' Manuel Wintzheimer), Franck Ribery (81' Niklas Dorsch), Robert Lewandowski (46' Kingsley Coman).

Żółta kartka: Victor Moses (Chelsea FC).