Liga Europy: koszmarna postawa klubów z Niemiec. Cztery gole Williana Jose

Arsenal FC wygrał trzeci mecz w Lidze Europy 1:0 z Crveną Zvezdą Belgrad. Piłkarze 1. FC Koeln i Herthy Berlin znów zostali pokonani. Willian Jose strzelił cztery gole dla Realu Sociedad w starciu z Vardarem Skopje

Reuters / Toby Melville
Arsene Wenger wystawił w drugim meczu z rzędu jedenastkę pełną młodych zawodników. Pomagali im doświadczeni Petr Cech i Olivier Giroud. Crvena Zvezda Belgrad opierała się skutecznie tej mieszance Arsenalu. W pierwszej połowie oddała więcej strzałów niż przedstawiciel Premier League. Po przerwie drużyna z Londynu poprawiła statystyki, a w 84. minucie również wynik. Decydującego gola na 1:0 strzelił Giroud.

W tej samej grupie 1.FC Koeln przegrał 0:1 na stadionie BATE Borysów. Na prawej obronie dostał kolejną szansę Paweł Olkowski, który występuje w swoim klubie wyłącznie w Lidze Europy. Równie źle jak ekipa Polaka zaprezentowała się Hertha Berlin. Stołeczna drużyna przegrała 1:2 z Zorią Ługańsk i tak jak Koeln jest blisko odpadnięcia z rozgrywek. Przedstawiciele Bundesligi spisują się koszmarnie od początku fazy grupowej.

Mario Balotelli gra i strzela gole regularnie w ostatnich tygodniach. Wysokiej formy nie mógł pokazać w dwumeczu z SSC Napoli w eliminacjach Ligi Mistrzów, ponieważ w trybie pilnym wrócił do jedenastki po kontuzji. W starciu z Lazio Rzym czuł się lepiej i zaszedł rodakom za skórę w 4. minucie. Balotelli zakończył akcję złożoną z kilkudziesięciu podań strzałem na 1:0. 54 sekundy później wyrównał Felipe Caicedo, wykorzystując złe zachowanie Yoana Cardinale'a.

W bliższym optymalnemu składzie grał przedstawiciel Ligue 1. Trener Simone Inzaghi  nie stroni od eksperymentowania w europejskich pucharach. Zgodnie z zapowiedziami w jedenastce Lazio zadebiutował Nani. Nie było w niej superstrzelca Ciro Immobile, a także liderów pozostałych formacji Stefana de Vrija oraz Lucasa Leivy.

Po szybkiej wymianie ciosów na boisku działo się mniej ciekawego. Po godzinie Inzaghi stwierdził, że czas wysłać do walki podstawowych piłkarzy ofensywnych. Poza Immobile wszedł z ławki rezerwowych Luis Alberto. Ożywili oni ataki Lazio. Biancocelsti zdobyli gola na 2:1 w 65. minucie dzięki strzałowi Sergeja Milinkovicia-Savicia, a asystę do bramki dołożył Caicedo. Rzymianie potwierdzili wyższość bramką na 3:1 w 89. minucie. W ostatnich tygodniach są nie do zatrzymania i prowadzą w grupie z kompletem punktów.

Real Sociedad zwyciężył 5:0 z Vardarem Skopje i umocnił się na miejscu premiowanym awansem. Cztery gole w mniej niż dwa kwadranse strzelił Willian Jose. Z kolei Athletic Bilbao znalazł sposób na zatrzymanie rewelacyjnych Szwedów z Ostersunds FK, którzy wcześniej pokonali Galatasaray Stambuł i Herthę Berlin. Baskowie zremisowali na północy kontynentu 2:2.

3:2 - Marek Bakos 90'

Hapoel Beer Szewa - FCSB Bukareszt 1:2 (0:0) 0:1 - Harlem Gnohere 70' 0:2 - Harlem Gnohere 75' 1:2 - Isaac Cuenca 87'

0:2 - Munas Dabbur 80'

Olympique Marsylia - Vitoria Guimaraes 2:1 (1:1) 0:1 - Rafael Martins 18' 1:1 - Lucas Ocampos 28' 2:1 - Maxime Lopez 76'

Liga Europy, gr. I 2017/2018

1 Red Bull Salzburg 6 3 3 0 7:1 12
2 Olympique Marsylia 6 2 2 2 4:4 8
3 Konyaspor 6 1 3 2 4:6 6
4 Vitoria Guimaraes 6 1 2 3 5:9 5

GRUPA J:

Ostersunds FK - Athletic Bilbao 2:2 (0:1)
0:1 - Aritz Aduriz 14'
1:1 - Salisu Abdullhi Gero 52'
2:1 - Curtis Edwards 64'
2:2 - Inaki Williams 89'

Zoria Ługańsk - Hertha Berlin 2:1 (1:0) 1:0 - Silas Araujo da Silva 42' 1:1 - Davie selke 56' 2:1 - Oleksandr Swatok 79'

1:3 - Sergej Milinković-Savić 89'

SV Zulte Waregem - Vitesse Arnhem 1:1 (1:1) 1:0 - Guram Kasia (sam.) 23' 1:1 - Thomas Bruns 27'

Liga Europy, gr. K 2017/2018

1 Lazio Rzym 6 4 1 1 12:7 13
2 OGC Nice 6 3 0 3 12:7 9
3 SV Zulte Waregem 6 2 1 3 8:13 7
4 Vitesse Arnhem 6 1 2 3 5:10 5

GRUPA L:

Zenit Sankt Petersburg - Rosenborg Trondheim 3:1 (1:0)
1:0 - Emiliano Rigoni 2'
2:0 - Emiliano Rigoni 68'
3:0 - Emiliano Rigoni 75'
3:1 - Pal Andre Helland 88'

Vardar Skopje - Real Sociedad 0:6 (0:3) 0:1 - Mikel Oyarzabal 12' 0:2 - Willian Jose 34' 0:3 - Willian Jose 42' 0:4 - Willian Jose 55' 0:5 - Willian Jose 59' 0:6 - Alberto De La Bella 90'