Serie A: czyste konto Wojciecha Szczęsnego. Juventus już wiceliderem

Juventus awansował na pozycję wicelidera Serie A dzięki zwycięstwu 3:0 z Bologna FC. Bramki mistrza Włoch pilnował Wojciech Szczęsny. Jaroszyński, Stępiński i Drągowski nie zagrali w 17. kolejce.

radość piłkarzy Juventusu Getty Images / Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images) / Na zdjęciu: radość piłkarzy Juventusu
Pod nieobecność kontuzjowanego Gianluigiego Buffona bramki Juventusu pilnuje Wojciech Szczęsny. Stara Dama grała na szczęśliwym dla siebie stadionie w Bolonii. Ponownie bez Paulo Dybali w jedenastce. Na pozycji ofensywnego pomocnika był Miralem Pjanić, a obok niego doświadczeni Douglas Costa, Mario Mandzukić oraz Gonzalo Higuain. Pjanić dał prowadzenie Juventusowi w 27. minucie strzałem z rzutu wolnego. 10 minut później Mario Mandzukić uderzył na 2:0 i mistrz Włoch miał zwycięstwo praktycznie w kieszeni.

Ostatecznie pojedynek zakończył się zwycięstwem faworyta 3:0. Juventus wyprzedził Inter Mediolan i został wiceliderem. Do najlepszego w tabeli SSC Napoli traci punkt.

Chievo Werona zachowało czyste konto w poprzednim, zremisowanym meczu z AS Roma. Wówczas w jedenastce był Paweł Jaroszyński. W pojedynku z FC Crotone były obrońca Cracovii nie wystąpił i Chievo straciło gola. W 34. minucie Ante Budimir wepchnął piłkę z bliska do siatki po całej serii uderzeń. Drużyna z Werony nie odpowiedziała, a dzięki zwycięstwu 1:0 Crotone opuściło strefę spadkową.

Bartłomiej Drągowski nie zachwycił w meczu Pucharu Włoch z Sampdorią Genua. Nie dał argumentów trenerowi Stefano Pioliemu, żeby przed spotkaniem ligowym wymienić Marco Sportiello na Polaka. ACF Fiorentina grała tym razem na własnym stadionie z Genoa CFC i o trafienie do jej bramki było trudniej niż w konfrontacji z Sampdorią. Bezbramkowy remis rozczarował kibiców we Florencji.