Puchar Króla: gorące derby. FC Barcelona przegrała pierwszy raz od pięciu miesięcy!

W pierwszym ćwierćfinałowym meczu Pucharu Króla Espanyol pokonał na własnym boisku lokalnego rywala - FC Barcelona po bramce w samej końcówce. Najbliższy strzelenia gola dla gości był Lionel Messi, który nie wykorzystał rzutu karnego.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Na zdjęciu od: Paulinho i Aaron Marti PAP/EPA / PAP/EPA/Alejandro Garcia / Na zdjęciu od: Paulinho i Aaron Marti
Espanyol świetnie przygotował się do derbów Barcelony w Pucharze Króla. Gospodarze wyszli w ustawieniu 4-5-1, dzięki któremu zbudowali mur praktycznie nie do przejścia dla rywala zza miedzy.

Dwoił się i troił Lionel Messi, jednak nawet po minięciu kilku zawodników, zawsze trafiał na kolejnego. W pierwszej połowie najbliżej gola był Denis Suarez, ale piłka po jego strzale z kilku metrów nieznacznie minęła słupek. Gracze Espanyolu w pełni wywiązywali się z taktycznych założeń trenera Quique Sancheza Floresa i skutecznie oddalali grę od własnej "szesnastki".

To zdecydowanie nie był dzień Messiego. Argentyńczyk w 62. minucie wykonywał rzut karny po faulu Estebana Granero na aktywnym Sergim Roberto. Jego intencje kapitalnie jednak wyczuł były golkiper Realu Madryt - Diego Lopez, który wyciągnął piłkę, lecącą tuż przy jego lewym słupku.

Kolejnego błędu gospodarze już nie popełnili. Co więcej, w samej końcówce wyszli na prowadzenie po bramce Oscara Melendo. 20-latek pojawił się na boisku kwadrans wcześniej i wykorzystał świetne dogranie Marca Navarro z prawego skrzydła!

Przez całe spotkanie na boisku i trybunach mieliśmy bardzo gorącą atmosferę. Nie brakowało spięć i ostrych fauli. Nad wszystkim niezbyt panował arbiter, który w pierwszej połowie powinien ukarać "żółtkiem" Messiego, a po zmianie stron wyrzucić z boiska gracza gospodarzy - Aarona Martina. W końcówce spotkania bramkarz Jasper Cillessen dostał w twarz małym przedmiotem rzuconym z trybun. Na szczęście, mógł kontynuować grę.

Ostatecznie Espanyol wygrał 1:0. Dla popularnych "Papużek" to pierwsze zwycięskie oficjalne derby od 2009 roku! Jednocześnie rywal zza miedzy przerwał kapitalną serię Barcelony, która nie przegrała meczu od 29 spotkań, czyli sierpniowego starcia z Realem Madryt o Superpuchar Hiszpanii.

Rewanż na Camp Nou odbędzie się w czwartek, 25 stycznia.