Serie A: szokujący remis Juventusu. Wojciech Szczęsny wyciągnął piłkę z bramki

FC Crotone był dotychczas bardzo wygodnym przeciwnikiem dla Juventusu. Dlatego remis 1:1 mistrza Włoch w 33. kolejce Serie A jest zaskoczeniem. Wojciech Szczęsny zagrał 90 minut.

Wojciech Szczęsny Getty Images / Marco Tacca / Na zdjęciu: Wojciech Szczęsny
15:0 - tak wyglądał bilans goli Juventusu w pięciu poprzednich meczach z FC Crotone. Mistrz Włoch wyszedł na kolejne spotkanie ze swoimi najsilniejszymi armatami Gonzalo Higuainem oraz Paulo Dybalą, jednak to nie Argentyńczycy, a Brazylijczycy stworzyli akcję bramkową. Alex Sandro strzelił na 1:0 w 16. minucie po podaniu rodaka Douglasa Costy. Wszystko układało się po myśli turyńczyków.

Juventus nie potrafił pójść za ciosem. Powoli zbliżał się do pola karnego przeciwnika, wymieniał tam podania, ale brakowało Bianconerim tego ostatniego, żeby wypracować pozycję strzelcowi. Najbliżej drugiego gola był Gonzalo Higuain, którego uderzenie obronił Alex Cordaz. Po przeciwnej stronie boiska Wojciech Szczęsny zmierzył się z jedną próbą rywala. Polak był czujny i tuż przed zejściem do szatni nie dał się pokonać Simiemu.

Stara Dama posiadała piłkę przez 74 procent czasu w pierwszej połowie. Ta statystyka najlepiej obrazowała jak wygląda widowisko. Także po przerwie podopieczni Massimiliano Allegriego starali się trzymać futbolówkę przy sobie. Sytuacja wymknęła się jednak z czasem spod kontroli faworyta. W 59. minucie gości uratowała interwencja Wojciecha Szczęsnego.

W 65. minucie Polak nie zdążył już oddalić zagrożenia z pola karnego Juventusu. Crotone strzeliło gola na 1:1. Swojego pierwszego w historii meczów z Juventusem. Jego autorem był Simy, a asystował mu Marcello Trotta, który dopiero co wbiegł na boisko z ławki rezerwowych. Wynik utrzymał się do końca i była to sporych rozmiarów niespodzianka.

Juventus pozostaje liderem. Jego przewaga nad SSC Napoli stopniała z sześciu do czterech punktów. W weekend Stara Dama podejmie Azzurrich i jest to największa szansa podopiecznych Maurizio Sarriego na dokonanie przełomu w walce o mistrzostwo Włoch.

FC Crotone - Juventus 1:1 (0:1)
0:1 - Alex Sandro 16'
1:1 - Simy 65'

Crotone: Alex Cordaz - Davide Faraoni, Federico Ceccherini, Marco Capuano, Bruno Martella - Adrian Stoian (77' Mario Sampirisi), Rolando Mandragora - Andrea Barberis - Marcus Rohden (87' Arlind Ajeti), Simy, Moussa Diaby (63' Marcello Trotta).

Juventus: Wojciech Szczęsny - Stephan Lichtsteiner, Medhi Benatia, Daniele Rugani, Alex Sandro - Stefano Sturaro (68' Juan Cuadrado), Claudio Marchisio (65' Rodrigo Bentancur), Blaise Matuidi - Douglas Costa, Gonzalo Higuain, Paulo Dybala (88' Federico Bernardeschi).

Żółte kartki: Mandragora (Crotone) oraz Benatia, Lichtsteiner (Juventus).

Sędzia: Fabrizio Fabbri.