LM: Paul Pogba z dwoma golami. Manchester United odniósł pewne zwycięstwo

Paul Pogba po meczu z Young Boys Berno będzie zbierał komplementy od kibiców Manchesteru United. Czerwone Diabły rozgrywki Ligi Mistrzów w tym sezonie zaczęły od zwycięstwa 3:0 (2:0) z mistrzem Szwajcarii. Pogba strzelił dwa gole.

Artur Długosz
Romelu Lukaku PAP/EPA / ANTHONY ANEX / Na zdjęciu: Romelu Lukaku
W środowym spotkaniu zespół Young Boys Berno zadebiutował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Już w pierwszym meczu rywala miał wymagającego - Manchester United. Gospodarze na pewno nie byli faworytami w rywalizacji z Czerwonymi Diabłami. Co ciekawe, to spotkanie rozgrywane było na sztucznej murawie.

W grupie H, poza Szwajcarami i Czerwonymi Diabłami, znalazły się jeszcze Valencia CF i Juventus Turyn. Ewentualna strata punktów akurat w meczu z Young Boys Berno mogłaby dla drużyny z Manchesteru być bardzo bolesna. Tak się jednak nie stało, bowiem Man Utd w Szwajcarii odniósł pewne zwycięstwo.

Czerwone Diabły już po pierwszej połowie wygrywały 2:0, chociaż długo nic nie wskazywało na to, że ta cześć meczu zakończy się akurat prowadzeniem gości. Gospodarze nie cofnęli się bowiem do defensywy, tylko śmiało szukali okazji na strzelenie gola. Już na początku meczu po dośrodkowaniu w pole karne niecelnie główkował Guillaume Hoarau, a później bardzo dobrze w bramce spisał się David de Gea, który efektownie obronił dwa bardzo groźne uderzenia z dystansu. Zawodnicy prowadzeni przez Jose Mourinho też mieli swoje okazje, lecz lepsze wrażenie sprawiali gospodarze.

W końcu jednak dał o sobie znać Paul Pogba, który w 35. minucie oddał fantastyczny strzał w samo okienko z około 15 metrów. Bramkarz był bez szans. W końcówce pierwszej połowy sędzia zdecydował się odgwizdać rzut karny za zagranie ręką. Do piłki podszedł Pogba i znów umieścił ją w bramce. 2:0. Taki wynik po pierwszej połowie zdecydowanie mógł satysfakcjonować zawodników Manchesteru United.

Po przerwie goście kontrolowali wydarzenia na boisku. W 66. minucie stało się natomiast jasne, że drużyna Jose Mourinho tego spotkania nie przegra. Znów pokazał się Pogba, który tym razem świetnie rozegrał piłkę, a w polu karnym bramkarza Young Boys Berno pokonał Anthony Martial.

Gospodarze starali się jeszcze atakować. Swoje okazje mieli Michel Aebischer i zwłaszcza Mohamed Ali Camara po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale wynik nie uległ już zmianie. Manchester United odniósł pewne zwycięstwo i udanie rozpoczął rozgrywki Ligi Mistrzów w tym sezonie. Gospodarze mieli okres swojej dominacji na boisku w pierwszej połowie, lecz nie strzelili wówczas gola i ostatecznie zaznali goryczy porażki przegrywając 0:3.

Young Boys Berno - Manchester United 0:3 (0:2)
0:1 - Paul Pogba 35'
0:2 - Paul Pogba (k.) 44'
0:3 - Anthony Martial 66'

Young Boys Berno: David von Ballmoos - Kevin Mbabu, Mohamed Ali Camara, Steve von Bergen, Loris Benito, Djibril Sow (59' Michel Aebischer), Sekou Sanogo, Christian Fassnacht (65' Nicolas Moumi Ngamaleu), Miralem Sulejmani, Guillaume Hoarau (75' Jean-Pierre Nsame), Roger Assale.

Manchester United: David de Gea - Diogo Dalot, Chris Smalling, Victor Lindelof, Luke Shaw, Fred (69' Marouane Fellaini), Nemanja Matić, Paul Pogba (75' Andreas Pereira), Anthony Martial, Romelu Lukaku, Marcus Rashford (69' Juan Mata).

Żółte kartki: Fred (Manchester United) oraz Roger Assale (Young Boys Berno).

Sędzia: Deniz Aytekin (Niemcy).