Zabójcze trzy minuty Korony. Zagłębie Sosnowiec w strefie spadkowej

Korona pokonała Zagłębie 3:1. Dwa gole dla gospodarzy padły w trzy minuty. W 57. minucie trafił Ken Kallaste, a chwilę później Matej Pucko. Dla gości w 80. minucie bramkę zdobył Piotr Polczak. Wynik ustalił 93. minucie Elia Soriano.

Michał Piegza
Żarko Udovicić i Matej Pucko Newspix / MICHAL STANCZYK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Żarko Udovicić i Matej Pucko
Przed ostatnim spotkaniem 9. kolejki piłkarze Zagłębia wiedzieli, że w przypadku porażki znajdą się w strefie spadkowej. Natomiast 3 punkty dla Korony sprawiały, że kielczanie oddalali się od grupy spadkowej.

Pierwsza połowa nie mogła zadowolić nawet bardzo optymistycznie nastawionego do polskiej piłki nożnej kibica. Groźnie było jedynie w 7. minucie, kiedy w boczną siatkę trafił Szymon Pawłowski. Z kolei w 21. minucie uderzenie Mateja Pucki zostało w ostatnim momencie zablokowane. Kibice setnie się wynudzili. Wiatr hulał nad stadionem, a na boisku nic się nie działo.

Po zmianie stron przez kilka minut zapowiadało się, że podobny marazm będziemy oglądać do końca gry. Nadeszła jednak 57. minuta. Korona uśpiła Zagłębie i nagle Oliver Petrak z własnej połowy dograł do Kena Kallaste, który uciekł rywalowi i w sytuacji sam na sam między nogami Dawida Kudły zdobył gola.

Nie minęły trzy minuty, a Korona podwyższyła wynik. W polu karnym z piłką znalazł się Pucko. Kielczanin uderzył i futbolówka między nogami bramkarza po raz drugi wpadła do siatki. Wydawało się, że Zagłębie nie będzie się w stanie podnieść. To Korona mogła podwyższyć rezultat, kiedy w 67. minucie Felicio Brown Forbes uderzył wprost w Kudłę.

Zagłębie kontakt powinno złapać dziewięć minut później. W polu karnym faulowany był Pawłowski, Tomasz Kwiatkowski po analizie VAR wskazał na "wapno". Jednak strzał Tomasza Nowaka obronił Matthias Hamrol. Chwilę później padł gol dla gości. Po dograniu z rogu do siatki trafił Piotr Polczak.

Wydawało się, że Zagłębie rzuci się na Koronę. Kielczanie jednak nie pozwalali gościom na zbyt wiele. W doliczonym czasie wynik spotkania na 3:1 ustalił po indywidualnej akcji Elia Soriano.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 3:1 (0:0)
1:0 - Kallaste 57'
2:0 - Pucko 60'
2:1 - Polczak 80'
3:1 - Soriano 90+3'

W 79. minucie Hamrol (Korona) obronił rzut karny wykonywany przez Nowaka.

Korona Kielce: Matthias Hamrol - Bartosz Rymaniak, Ivan Marquez Alvarez, Elhadji Pape Diaw, Michael Gardawski (55' Ken Kallaste), Matej Pucko, Adnan Kovacević, Jakub Żubrowski, Oliver Petrak 65' Zlatko Janjić), Felicio Brown Forbes (81' Marcin Cebula), Elia Soriano.

Zagłębie Sosnowiec: Dawid Kudła - Mateusz Cichocki, Patrik Mraz (23' Adam Banasiak), Michael Heinloth, Piotr Polczak, Tomasz Nowak, Szymon Pawłowski, Bartłomiej Babiarz, Konrad Wrzesiński (65' Dejan Vokić), Żarko Udovicić, Vamara Sanogo.

Żółte kartki: Gardawski, Petrak, Kallaste (Korona) oraz Heinloth, Pawłowski (Zagłębie).