Puchar Polski: Legia Warszawa nie potknęła się w Chojnicach

Skromne, ale zasłużone zwycięstwo 1:0 odniosła Legia Warszawa z Chojniczanką w I rundzie Pucharu Polski. Gola na wagę awansu zdobył Michał Pazdan.

piłkarz Chojniczanki Chojnice Przemysław Pietruszka (tył) i Paweł Stolarski (przód) z Legii Warszawa podczas meczu 1 rundy Pucharu Polski PAP / Adam Warżawa / Na zdjęciu: piłkarz Chojniczanki Chojnice Przemysław Pietruszka (tył) i Paweł Stolarski (przód) z Legii Warszawa podczas meczu 1. rundy Pucharu Polski
W Legii Warszawa jest trio zawodników z trzyletnim, nieprzerwanym stażem w zespole. Arkadiusz Malarz, Michał Pazdan i Michał Kucharczyk mogli opowiadać swoim kompanom z szatni o meczach z Chojniczanką z 2015 roku. Było co wspominać, ponieważ stołeczna drużyna była wówczas lepsza od przeciwnika zarówno na wyjeździe, jak i na własnym stadionie.

Także we wtorek Legioniści postanowili zaatakować od początku. Ich jedenastka była mieszanką doświadczenia między innymi Miroslava Radovicia z młodością Sebastiana Szymańskiego czy Dominika Nagy'ego. W ataku grał do 42. minuty Jose Kante, a Carlitos usiadł początkowo na ławce rezerwowych. Tak wyglądała hierarchia napastników na starcie sezonu pod wodzą Deana Klafuricia, kiedy Hiszpan nadrabiał zaległości treningowe.

W kwadransie otwierającym spotkanie mistrz Polski miał dwie sytuacje podbramkowe. Jose Kante chybił lewą nogą, a Dominik Nagy nadział się na interwencję Radosława Janukiewicza. Chojniczanka przetrwała pierwszy napór faworyta, ale już drugi zakończył się golem dla Legii.

W 28. minucie Sebastian Szymański wywalczył rzut rożny dla faworyta. To była okazja, żeby w pole karne Chojniczanki wbiegł Michał Pazdan. Bardzo się tam przydał. Wyskoczył wysoko i po dośrodkowaniu Cafu ominął swoim strzałem Radosława Janukiewicza. Pazdan zdobył pierwszego gola w sezonie. Z przytupem powrócił do składu po dłuższej absencji.

Przed przerwą piłka wylądowała raz jeszcze w bramce Chojniczanki, jednak sędzia Wojciech Myć nie uznał gola Miroslava Radovicia i Legia musiała zadowolić się skromną przewagą 1:0. Zasłużoną, ponieważ to przyjezdni nadawali ton wydarzeniom na boisku. Chojniczanka zrewanżowała się jednym groźnym atakiem, ale Damian Piotrowski nie trafił w bramkę po podaniu Emila Drozdowicza.

Arkadiusz Malarz został zmuszony do wysiłku po przerwie. W 54. minucie weteran zatrzymał piłkę po strzale Emila Drozdowicza, który główkował po dośrodkowaniu Wojciecha Trochima. Legia dostała ostrzeżenie, że jej jednobramkowa przewaga nie jest bezpieczna, a Chojniczanka poderwała się do ataku. Mistrz Polski musiał uszczelnić obronę raz jeszcze, żeby utrzymać swoją zaliczkę i już po 90 minutach mieć awans w kieszeni. Końcówka była nerwowa dla faworyta, ale przetrwał ją i wraca z Chojnic z tarczą.

Chojniczanka Chojnice - Legia Warszawa 0:1 (0:1)
0:1 - Michał Pazdan 28'

Chojniczanka: Radosław Janukiewicz - Jacek Podgórski, Tomasz Boczek, Kamil Sylwestrzak, Przemysław Pietruszka - Krzysztof Danielewicz (79' Paweł Zawistowski), Wojciech Trochim - Damian Piotrowski (27' Miłosz Przybecki), Karol Gardzielewicz, Emil Drozdowicz (71' Tomasz Foszmańczyk) - Janusz Surdykowski

Legia: Arkadiusz Malarz - Paweł Stolarski, Artur Jędrzejczyk, Michał Pazdan, Mateusz Hołownia - Andre Martins, Cafu - Sebastian Szymański, Miroslav Radović (57' Michał Kucharczyk), Dominik Nagy - Jose Kante (42' Carlitos)

Żółte kartki: Nagy, Stolarski, Jędrzejczyk, Hołownia (Legia)

Sędzia: Wojciech Myć (Lublin)

Czy Legia Warszawa awansuje ponownie do finału Pucharu Polski?