Oficjalnie: Ivan Rakitić nie zagra przez kilka tygodni

Piłkarz FC Barcelona i reprezentacji Chorwacji Ivan Rakitić doznał urazu mięśnia uda w czwartkowym meczu Ligi Narodów z Hiszpanią (3:2). Jest już pewne, iż nie zagra w najbliższych tygodniach.

Jakub Artych
Ivan Rakitić i Luka Modrić (z prawej) Getty Images / Shaun Botterill / Na zdjęciu: Ivan Rakitić i Luka Modrić (z prawej)
Ivan Rakitić opuścił boisko w 68. minucie spotkania w Zagrzebiu. W tym momencie reprezentacja Chorwacji remisowała z Hiszpanią 1:1. Później wicemistrzowie świata przechylili szalę na swoją korzyść, wygrywając 3:2, po dwóch golach Tina Jedvaja. - Poprosiłem o zmianę, bo poczułem dyskomfort - tłumaczył Rakitić.

Środkowy pomocnik od razu po meczu udał się do Barcelony, aby przejść dokładniejsze badania. Duma Katalonii w sobotę poinformowała o kontuzji Rakiticia.

"Badania wykonane w sobotni poranek w Ciutat Esportiva wykazały, że pomocnik naciągnął mięsień półbłoniasty prawej nogi" - czytamy na oficjalnej stronie klubu.

FC Barcelona nie określiła dokładnej daty powrotu Chorwata na boisko, jednak według hiszpańskich mediów, jego przerwa w grze potrwa około trzech tygodni. To oznacza, iż piłkarz na pewno przegapi mecze z Atletico Madryt, PSV Eindhoven, Villarreal CF, Cultural Leonesa oraz RCD Espanyol. Pod jego nieobecność większą szansę na grę dostanie Arturo Vidal.

Ivan Rakitić w obecnym sezonie we wszystkich rozgrywkach zagrał 17 meczów, w których strzelił 3 gole oraz zaliczył 3 asysty.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)
Czy kontuzja Ivana Rakiticia to wielki problem dla Barcelony?