Stal Gorzów Handball Cup: Ogromne emocje już na starcie turnieju. I-ligowcy lepsi od Superligi

Pierwszy dzień Stal Gorzów Handball Cup przyniósł niewiarygodne emocje. Ze zwycięstw cieszyły się ekipy, po których raczej spodziewano się porażek. I-ligowcy pokazali jednak, że mogą wygrać z ekipami z Superligi.

Marcin Malinowski
WP SportoweFakty / Radosław Siuba

Na otwarcie turnieju zaplanowano mecz w ramach 1/16 finału PGNiG Pucharu Polski. Nieznacznie lepiej zaczęli go goście, czyli SPR Chrobry Głogów. Potem jednak Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów nabrała wiatru w żagle i toczyła wyrównany bój z drużyną z PGNiG Superligi. Na tyle wyrównany, że do rozstrzygnięcia potrzeba było aż dwóch dogrywek. Ostatecznie to gorzowianie triumfowali 36:35 i to właśnie grający na co dzień w I lidze w grupie A żółto-niebiescy zagrają w 1/8 finału.

Do klasyfikacji gorzowskiego turnieju zaliczono jednak remis w podstawowym czasie gry, a więc gospodarze i głogowianie otrzymali po jednym punkcie. W drugim starciu zmierzyli się Wybrzeże Gdańsk oraz MKS Kalisz.

Wydawało się, że superligowiec da porządną lekcję zespołowi z zaplecza, gdyż po kilku minutach gdańszczanie prowadzili aż 5:0. Potem jednak ruszyła pogoń kaliszan, którzy doprowadzili do wyrównania w drugiej połowie. Na niecałe osiem minut przed końcem spotkania to ekipa z I ligi grupy B wyszła na trzybramkowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca. Były reprezentant Polski, Bartłomiej Jaszka, będący trenerem MKS-u, zagrał więc na nosie swoim kolegom z kadry, Damianowi Wleklakowi i Marcinowi Lijewskiemu, którzy prowadzą Wybrzeże.

Te niespodziewane rozstrzygnięcia zapowiadają emocjonujący drugi dzień turnieju. W sobotę rozgrywki podzielono na dwie sesje. W pierwszej zmierzą się Wybrzeże z Chrobrym (początek o godzinie 10) oraz Stal z MKS-em (początek o godzinie 12). Popołudniu, o godzinie 16, rozpocznie się zaś starcie kaliszan z głogowianami, a o 18 zagrają ze sobą gorzowianie i gdańszczanie.

Wyniki I dnia Stal Gorzów Handball Gorzów Cup
Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów - Chrobry Głogów 27:27 (12:11)

Stal: Nowicki, Marciniak - Gryszka, Kryszeń 3/2, Marcin Smolarek, Gębala 4, Serpina 5, Turkowski 1, Bekisz 1, Droździk 4/2, Starzyński 3, Kłak 2, Stupiński 4
Karne
: 4/4
Kary
: 12 min. (Droździk, Serpina, Bekisz - po 4 min.)

Chrobry
: Stachera, Kapela - Miszka 3/1, Płócienniczak, Świtała 1, Sadowski 3, Sićko, Babicz 4, Gujski, Tylutki 1, Sobut 2, Biegaj 2, Krzysztofik 6, Kubała 4/2, Rydz 1