Zagłębie - Piotrkowianin. Punkty zostają w Lubinie. Piotrkowianin przegrał wygrany mecz

MKS Zagłębie Lubin odwróciło losy spotkania z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i sięgnęło po pierwsze zwycięstwo w Pucharze PGNiG Superligi (29:27). Nagroda MVP powędrowała do rąk Arkadiusza Moryty.

Małgorzata Boluk
Piotrkowianin Piotrków Trybunalski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Piotrkowianin Piotrków Trybunalski
Ekipa gości szybko dała Miedziowym do zrozumienia, że przyjechała na Dolny Śląsk po zwycięstwo. Wynik spotkania bez problemów otworzył Adam Pacześny, a w bramce fenomenalne zawody rozgrywał Marcin SchodowskiPiotrkowianin Piotrków Trybunalski po 8. minutach meczu prowadził już pięć do jednego.

Zagłębie nie zamierzało dopuścić do blamażu i poderwało się do walki dzięki skutecznym interwencjom Patryka Małeckiego. Pod koniec pierwszego kwadransa zespół szkoleniowca Pawła Nocha zbliżył się do przeciwników na jedno trafienie, w 18. minucie objął prowadzenie, ale później oddał inicjatywę rywalom. Bardzo dobry fragment w końcówce pierwszej połowy zaliczył Łukasz Achruk, który po indywidualnym rajdzie z piłką dał przyjezdnym dwubramkową przewagę.

Po przerwie wciąż przeważał zespół gości. Gdy w 34. minucie do siatki trafił Szymon Woynowski, zaliczka drużyny z województwa łódzkiego wzrosła do sześciu bramek. Wydawało się, że Piotrkowianin ma ten mecz pod całkowitą kontrolą, ale - jak się później okazało - za szybko uwierzył w zwycięstwo.

Do końca pozostało dziewięć minut, a Zagłębie traciło do przyjezdnych aż pięć bramek. Team Miedziowych wykorzystał rozluźnienie przeciwników i 180 sekund przed ostatnim gwizdkiem rzucił na remis. Gospodarz poszedł za ciosem i przed syreną zdążył odwrócić losy starcia dzięki trafieniom Jana Czuwary i Przemysława Mrozowicza. Nagrodę MVP otrzymał zdobywca dziewięciu trafień, Arkadiusz Moryto.

MKS Zagłębie Lubin - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:27 (12:15)

Zagłębie: Małecki, Skrzyniarz - Moryto 9, Bondzior 2, Czuwara 3, Dżono, Mrozowicz 6, Stankiewicz 2, Szymyślik 4, Bartczak 1, Kużdeba 1, Pawlaczyk, Wolski, Gudz, Pietruszko 1
Kary: 6 min. (Gudz - 4 min., Pietruszko - 2 min)

Piotrkowianin: Schodowski, Banisz - Mróz, Woynowski 3, Iskra, Swat 4, Góralski 1, Surosz 3, Andreou 1, Krawczenko 1, Pożarek, Achruk 5, Makowiejew 1, Tórz 1, Pacześny 5, Nastaj 2
Kary: 12 min. (Nastaj - 4 min., Makowiejew, Swat, Pożarek, Mróz - po 2 min.)

Sędziowie: Andrzej Gratunik - Mariusz Wołowicz

Sądzisz, że Zagłębie dojdzie do finału Pucharu PGNiG Superligi?