Turniej w Ilsneburgu: wysoka porażka Wisły z Melsungen

Nieudany start Orlen Wisły Płock w towarzyskim turnieju w Ilsenburgu. Zawodnicy Piotra Przybeckiego przegrali w piątkowy wieczór z MT Melsungen 30:39. W sobotę zmierzą się z inną drużyną z DKB Handball Bundesligi, HC Erlangen.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / SZYMON ŁABIŃSKI

Wicemistrzowie Polski przez niemal cały piątkowy mecz oglądali plecy rywali. Dobre w ich wykonaniu były tylko fragmenty gry, jak choćby start spotkania, gdy po dziewięciu minutach prowadzili 4:2. To jednak były wyłącznie dobre złego początki. Pięć minut później Melsungen wygrywało już 7:5.

Niemiecka drużyna pokonała Wisłę kontrami. W tych w pierwszej połowie brylował były skrzydłowy Vive Tobias Reichmann. 29-latek trafił sześciokrotnie, tyle samo razy co jego kolega z reprezentacji, Julius Kuehn. Obaj byli najlepszymi strzelcami MT w meczu.

Od stanu 13:8 Melsungen kontrolowało przebieg rywalizacji. Wisła odgryzała się krótkimi zrywami - w końcówce pierwszej połowy zmniejszyła na chwilę straty do trzech trafień (14:17), a gdy rywale znów odjechali, tuż po przerwie zbliżyła się na dystans czterech goli (20:24). Na więcej nie było jej jednak stać.

MT robiło natomiast swoje i kontrami powiększało przewagę. Świetnie w tym czasie bronił Szwed Johan Sjoestrand. W 50. minucie Melsungen wygrywało już 33:23, a później odskoczyło nawet na 11 bramek (38:27).

W szeregach Wisły wyróżnił się Gilberto Duarte, który tak jak Reichmann i Kuehn zanotował sześć trafień. Cztery bramki rzucił Jose Guilherme de Toledo. W składzie zabrakło Nemanji Obradovicia, a na boisku nie pojawił się Adam Borbely.

W sobotę o godz. 15:00 Wisła zagra z HC Erlangen. Ta drużyna pokonała w piątek po rzutach karnych mistrza Danii Aalborg Handbold 32:30. W trzecim meczu SC Magdeburg pewnie zwyciężył szwedzkie Ystads IF 31:22. Jedną bramkę dla SCM rzucił Piotr Chrapkowski.