Memoriał Walleranda: karne dały finał Spójni

W meczu inaugurującym VI Memoriał Leona Walleranda, Spójnia Gdynia pokonała po karnych Meble Wójcik Elbląg. Oba zespoły przygotowują się do rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn.

Michał Gałęzewski
Zawodnicy Spójni Gdynia WP SportoweFakty / MICHAŁ DOMNIK / Na zdjęciu: Zawodnicy Spójni Gdynia

Jeszcze dwa sezony temu zarówno Meble Wójcik, jak i Spójnia grały w I lidze. Elblążanie mają za sobą już rok w elicie, gdynianie dopiero teraz dołączyli do grona najlepszych i czekają na debiut. Spójnia wystawiła w meczu sześciu zawodników więcej, niż jej rywal. Początek należał jednak do ekipy Jacka Będzikowskiego.

Meble Wójcik Elbląg grały niezwykle szczelnie w obronie i dodawały swoje w ataku. Gdy w 14. minucie trafił Piotr Adamczak, drużyna z województwa warmińsko-mazurskiego prowadziła już 6:3. Dopiero pod koniec I połowy zawodnicy z Trójmiasta zaczęli odrabiać straty i po dwóch trafieniach z rzędu wracającego do PGNiG Superligi Pawła Ćwiklińskiego, wyszli na upragnione prowadzenie.

Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 12:12, a rozochoceni szczypiorniści Spójni wyszli na drugą część spotkania niezwykle zmotywowani, co miało wpływ na skuteczność. Gdy karnego wykorzystał Rafał Rychlewski, drużyna Marcina Markuszewskiego prowadziła 16:13. Meble Wójcik nie oddały jednak tego meczu bez walki.

Oba zespoły zaczęły grać seriami i do samego końca trwała walka o sobotni finał Memoriału Leona Walleranda. Tuż przed końcowym gwizdkiem bramkę z siedmiu metrów rzucił Jakub Moryń, jednak wyrównał Rychlewski. Sędzia zarządził rzuty karne, które 4:3 wygrała Spójnia i to ona zmierzy się ze zwycięzcą spotkania Wybrzeże - Sandra Spa Pogoń.

Meble Wójcik Elbląg - Spójnia Gdynia 28:29 (12:12, 25:25)

Meble Wójcik: Kiepulski, Fiodor - Moryń 7, Adamczak 4, Olszewski 4, Koper 3, Netz 3, Janiszewski 2, Tórz 1, Nowakowski 1 oraz Grzegorek.