PGNiG Superliga kobiet: pewne zwycięstwo Energi AZS nad KPR-em Kobierzyce

Energa AZS Koszalin z drugim zwycięstwem w tym sezonie w PGNiG Superlidze kobiet. W 4. kolejce pokonały na własnym parkiecie KPR Gminy Kobierzyce 30:26.

Krzysztof Kempski
drużyna Energi AZS-u Koszalin WP SportoweFakty / MARCIN CHYŁA / Na zdjęciu: drużyna Energi AZS-u Koszalin

Już przed startem sezonu KPR Gminy Kobierzyce uznawano za "czarnego konia" kobiecych rozgrywek. Zespół ten co prawda nie zaczął zgodnie z oczekiwaniami, ale można to przełożyć na zespoły, z którymi się mierzył. Faworytem nie były też w Koszalinie.

Podopieczne Anity Unijat od początku zaczęły realizować plan nakreślony przez trenerkę. Akademiczki zagrożenie stwarzały z wielu pozycji, co utrudniało obronę kobierzyczankom. Przez pierwszych dziewięć minut KPR dołożył jedynie dwie bramki, stracił za to aż pięć.

Kilka minut przestoju gospodyń sprawiło, że wynik przez dłuższy czas zatrzymał się na stanie 10:6. Przyjezdne, kiedy tylko miały taką okazję, starały się wykorzystywać kontry. Zmniejszenie strat udało się tylko przez pewien czas. Nie opłaciła się choćby gra bez bramkarki w samej końcówce, co skrzętnie wykorzystały miejscowe.

Po zmianie stron oglądaliśmy już trochę inne widowisko. Romana Roszak wespół z Dominiką Grobelską co rusz rozmontowywały defensywę rywalek budując znaczną już przewagę swojej drużyny. Po trafieniu Pauli Mazurek Energa miała już 10 goli więcej od rywalek (21:11). Trudno było o emocje w samej końcówce. Pewnym ratunkiem dla przyjezdnych mogły być dwuminutowe upomnienia.

Były, ale tylko do czasu. Gospodynie pokazały w tym meczu, że nie na darmo były uznawane za faworytki. Do siebie wzięły kilka uwag od Unijat i ponownie odjechały na bezpieczny dystans. Rozluźnienie w ostatnich minutach sprawiło, że mecz zakończył się wynikiem 30:26. Trzy cenne punkty powędrowały do zespołu z Koszalina. Było to drugie zwycięstwo Energetycznych w tym sezonie.

Energa AZS Koszalin - KPR Gminy Kobierzyce 30:26 (14:9)

Energa AZS: Kowalczyk, Sach - Grobelska 2, Michałów 4, Mazurek 3, Smbatian 2 (2/2), Budnicka, Tracz, Roszak 7, Domaros (0/1), Kaczanowska, Lalewicz 3, Urbaniak 4 (3/3), Rycharska 5, Nowicka, Piwowarczyk