PGNiG Superliga: Chrobry Głogów wywiózł zwycięstwo z Legionowa

Tylko przez 30 minut KPR Legionowo toczył zacięty bój z Chrobrym Głogów. Zespół z Dolnego Śląska potwierdził swoją dominację po przerwie i wygrał 31:22.

Marcin Górczyński
Kamil Sadowski Materiały prasowe / CHROBRY GŁOGÓW / ARTUR STARCZEWSKI / Na zdjęciu: Kamil Sadowski
Początek zwiastował niespodziankę. W 7. minucie gol Damiana Sulińskiego z rzutu karnego dał KPR-owi prowadzenie 4:1. Na odpowiedź głogowian nie trzeba było długo czekać. Przez kolejne dziesięć minut trafili pięć razy, gospodarze tylko dwukrotnie znaleźli sposób na golkipera Chrobrego. Brylowali Damian Krzysztofik i Tomasz Klinger, który po nieudanym poprzednim sezonie odbudował się w barwach nowego klubu.

Do końca połowy KPR nie odpuszczał i utrzymywał kontakt z rywalem, głównie dzięki bramkom Kamila Cioka. Po przerwie ważne gole dołożył weteran Marek Świtała, kilka trafień na swoim koncie zapisał też Kamil Sadowski i Chrobry prowadził 23:17 w 45. minucie. KPR-owi nie można odmówić ambitnej walki, na moment udało się nawet doprowadzić do stanu 16:18 (po golu Michała Grabowskiego), ale na więcej nie pozwolił świetny Rafał Stachera. Golkiper odbił 10 z 25 prób legionowian (40 proc. skuteczności).

Na parkiecie nie pojawił się Kacper Adamski, lider KPR-u i jeden z najlepszych strzelców tego sezonu.

Po zwycięstwie Chrobry odskoczył na cztery punkty od Zagłębia Lubin w tabeli Grupy Granatowej i zajmuje czwartą lokatę. KPR zamyka tabelę.