PGNiG Superliga: pierwsze zwycięstwo Pogoni, MMTS w wielkich tarapatach

Drugi rok z rzędu MMTS Kwidzyn był o krok od porażki w Piotrkowie Trybunalskim. W 8. kolejce pierwszy sukces odniosła Sandra Spa Pogoń Szczecin. Osłabiony KPR Legionowo wygrał w Gdyni.

Marcin Górczyński
Marek Szpera, MMTS Kwidzyn Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Na zdjęciu: Marek Szpera, MMTS Kwidzyn

Bez kontuzjowanego Pawła Gendy, za to z Markiem Szperą. Reprezentant Polski w ostatnich kolejkach grał z kontuzją dłoni i nie dawał zespołowi tak dużo, ile w poprzednim sezonie. Prawy rozgrywający w Piotrkowie ponownie zacisnął zęby i zagrał najlepszy mecz od kilku tygodni. Rzucił siedem bramek i razem z Michałem Potocznym był najlepszym strzelcem MMTS-u.

Piotrkowianin dzielnie bronił jednak swojej twierdzy. W bieżących rozgrywkach żaden zespół nie zdołał pokonać gospodarzy w ciągu 60 minut. Pierwsza połowa wprawdzie nie zwiastowała emocji, ale po przerwie drużyna Dmytro Zinczuka pokazała charakter i odrobiła straty. Przez znaczną część drugiej odsłony wynik oscylował wokół remisu i dopiero na kilkadziesiąt sekund przed końcem Adrian Nogowski dał kolegom prowadzenie 31:29 i zarazem wytchnienie. MMTS uratował się od karnych, co nie udało im się rok temu. Wówczas mecz zakończył się dogrywką.

W Głogowie zapowiadało się na pogrom, ale Azoty nieco zwolniły tempo po przerwie i Chrobry zdołał uratować wynik. Przewaga brązowych medalistów Superligi sięgała 11 bramek. W końcówce gole Adama Babicza i Kamila Sadowskiego poprawiły rezultat, choć zwycięstwo Azotów nie było zagrożone.

Pierwszy sukces w sezonie, dodajmy sensacyjny, odniosła Sandra Spa Pogoń Szczecin. Drużyna z Pomorza Zachodniego roztrwoniła przewagę i Gwardia doprowadziła do serii karnych. Bohaterem spotkania został golkiper szczecinian Marcin Teterycz, który odbiła dwa rzuty z linii siódmego metra.

Siłą rozpędu i entuzjazmu Stal Mielec wygrała trzeci mecz z rzędu. Krzysztof Lipka i Wiktor Kawka znów brylowali na parkiecie. Meblarze w drugiej połowie - po czerwonej kartce - stracili Bartosza Janiszewskiego i nic nie mogło przeszkodzić Czeczeńcom w kolejnym triumfie.

Osłabiony KPR Legionowo zostawił serce na parkiecie Gdyni i wygrał drugi mecz w sezonie. Kacpra Adamskiego wsparł Paweł Gawęcki (6 goli). Do zwycięstwa przyczynił się też Michał Ignasiak, którego występ,
podobnie jak Adamskiego, stał pod sporym znakiem zapytania.

Pewnąwygraną nad beniaminkiem odniósł NMC Górnik, a Marek Daćko i Bartłomiej Tomczak rzucili razem 17 z 33 bramek zabrzan. Łukasz Rogulski zapewnił Wybrzeżu bardzo cenne zwycięstwo nad Zagłębiem Lubin.

W 8. miejsce doszło do "świętej wojny" między Orlen Wisłą a PGE VIVE. Więcej o niej przeczytasz TUTAJ.